Hírek
2020. Április 02. 07:07, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti
A távmunka biztonságossá tételéhez ad tanácsokat az Europol

Az Europol magyar nyelvű infografikái munkavállalók és vállalatok számára is hasznos tanácsokat adnak a home office, azaz a távmunka biztonságához - tették közzé szerdán a police.hu oldalon.
A koronavírus-járvány megfékezése érdekében sok cég döntött úgy, hogy munkavállalóit home office munkarendre kéri fel - írták. Míg egyes munkáltatók esetében eddig is volt gyakorlata a távmunkának, sok egyik pillanatról a másikra kényszerült arra, hogy megteremtse az otthoni munkavégzés feltételeit. A megfelelő informatikai körülmények kialakításán túl azonban nagy hangsúlyt kell fektetni az elektronikus információbiztonságra is - hívták fel a figyelmet.
Az Europol összegyűjtötte a legfontosabb tudnivalókat a biztonságos távmunkáról. Azt ajánlják egyebek között, hogy a cégek hozzanak létre vállalati irányelveket és eljárásrendet. Tartsák naprakészen az operációs rendszert és az alkalmazásokat. Tegyék biztonságossá a távmunkához használt eszközöket és a távoli hozzáférést, valamint a vállalati kommunikációt. Tájékoztassák az alkalmazottakat a távmunkából adódó veszélyekről és ellenőrizzék rendszeresen a beosztottakat - sorolták.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Szeptember 18. 07:46, csütörtök | Belföld
Karácsony Gergely: aki Budapestet csődbe taszítja, azt Budapest magával rántja
Aki Budapestet csődbe taszítja, azt Budapest magával rántja - írta a főpolgármester a Facebook-oldalán, reagálva az Állami Számvevőszék jelentésére.
2025. Szeptember 18. 07:45, csütörtök | Belföld
Állami Számvevőszék: intézkedések hiányában a főváros az idei negyedik negyedévében fizetésképtelenné válhat
Intézkedések hiányában a Fővárosi Önkormányzat a 2025. év negyedik negyedévében fizetésképtelenné válhat, amelynek következtében a közfeladatok ellátása is veszélybe kerülhet
2025. Szeptember 18. 07:44, csütörtök | Belföld
Gulyás Gergely: 1,6 százalékos kiegészítő nyugdíjemelésről döntött a kormány
Szerdai ülésén 1,6 százalékos kiegészítő nyugdíjemelésről döntött a kormány, ezzel átlagosan a nyugdíjasok számára az idén 51 155 forintot kell kifizetni
2025. Szeptember 17. 07:33, szerda | Belföld
Szijjártó Péter: Amerika feloldja a vízummentességi korlátozásokat a magyar állampolgárok előtt
Szeptember 30-tól az Egyesült Államokban feloldják a vízummentességi program korlátozásait minden magyar állampolgár előtt, ami újabb komoly eredmény Donald Trump elnök hivatalba lépése óta