Hírek

2014. Március 03. 15:53, hétfő | Sport
Forrás: MTI

Asztalitenisz ob Celldömölkön

97. asztalitenisz országos bajnokság a celldömölki városi sportcsarnokban 2014. március 2-án

Jakab János és Madarász Dóra nyerte egyesben a 97. asztalitenisz országos bajnokságot, amelynek Celldömölk adott otthont. Madarász duplázott, mert Pergel Szandrával párosban is győzött, míg a férfiak hasonló számában Lindner Ádám és Gerold Gábor megvédte címét.

A győztes páros: Pergel Szandra (b) és Madarász Dóra játszik a Varga Tímea - Nagyváradi Mercédesz páros ellen

MTI Fotó: Varga György

*****************************************************************

Gerold Gábor visszaüti a labdát a Vitsek István - Pagonyi Róbert páros ellen Lindner Ádámmal közösen vívott mérkőzésén

A győztes Madarász Dóra játszik Braun Éva ellen

A győztes Jakab János adogat Pattantyús Ádám ellen

Egyesben az elődöntők mindkét nemnél nagy csatákat hoztak (Madarász a címvédő Ambrus Krisztinát verte 4-3-ra), a finálék azonban már simábban alakultak: a végjátékban az osztrák Stockerauban légióskodó Jakab a tavaly győztes Pattantyús Ádámot, a budaörsi Madarász pedig a rutinos, korábbi többszörös bajnok Braun Évát verte könnyedén, egyaránt négy szettben.
Jakab 2007, 2008, 2009 és 2011 után pályafutása során ötödször, Madarász pedig először lett országos bajnok.
Az ob győztesei és a helyezettjei pénzdíjazásban részesültek, egyesben 60 ezret, párosban fejenként 20 ezer forintot ért a bajnoki cím.
A házigazda celldömölki klub 2006-ban tragikus hirtelenséggel elhunyt egykori versenyzője, Mercz Gábor emlékének ajánlotta az ob-t.
Eredmények (a szövetség tájékoztatása alapján):

nők:
egyes elődöntő:
Braun Éva (Postás SE)-Pergel Szandra (Budaörs) 4-3 (-9, 9, 7, -10, 3, -10, 3)
Madarász Dóra (Budaörs)-Ambrus Krisztina (Kolbermoor) 4-3 (-6, 3, -9, -10, 8, 6, 11)
egyes döntő:
Madarász-Braun 4-0 (2, 3, 3, 4)

páros elődöntő:
Pergel, Madarász-Braun, Kertai Rita (Postás SE) 3-0 (8, 2, 1)
Nagyváradi Mercédesz, Varga Tímea (Postás SE)-Ambrus K., Ambrus Tímea (Kolbermoor, Soltvadkert) 3-1 (8, -9, 9, 9)
páros döntő:
Pergel, Madarász-Nagyváradi, Varga 3-0 (10, 8, 4)

férfiak:
Pattantyús Ádám (St. Louis)-Fazekas Péter (Celldömölk) 4-3 (-8, 12, 10, -9, -7, 6, 12)
Jakab János (Stockerau)-Lakatos Tamás (KSI SE) 4-2 (-4, -7, 6, 6, 10, 6)
Jakab-Pattantyús 4-0 (6, 5, 8, 9)
Vitsek Iván, Pagonyi Róbert (Szeged, Békési TE)-Móricz Máté, Varga Sándor (Kolbermoor, Pénzügyőr SE) 3-2 (13, 6, -6, -10, 10)
Lindner Ádám, Gerold Gábor (Komló, Ligist Don Bosco)-Hoffmann Tamás, Molnár Krisztián (Pénzügyőr SE, Stockerau) 3-0 (12, 11, 8)
Lindner, Gerold-Vitsek, Pagonyi 3-1 (9, -11, 4, 8)

Ezek érdekelhetnek még

2024. Május 15. 07:49, szerda | Sport

MOL Magyar Kupa - Az FTC a duplázásért, a Paks a történelmi sikerért hajt

A Ferencváros a duplázásért, míg a Paks története legnagyobb sikeréért küzd a labdarúgó MOL Magyar Kupa szerdai döntőjében.

2024. Május 14. 15:04, kedd | Sport

EURO-2024 - Rossi kihirdette 26 fős keretét

Marco Rossi, a magyar labdarúgó-válogatott szövetségi kapitánya kihirdette 26 fős keretét a németországi labdarúgó Európa-bajnokságra, illetve öt tartalékot jelölt meg.

2024. Május 13. 06:00, hétfő | Sport

Tour de Hongrie - Poelsé a záróetap, Nys az első belga sárga trikós, Dina a legjobb magyar

Thibau Nys nyerte a 45. Tour de Hongrie országúti kerékpáros körversenyt, amelynek vasárnapi zárószakaszán Wout Poels diadalmaskodott.

Férfi kézilabda vb-selejtező - A magyar válogatott kettős győzelemmel jutott ki a tornára

Az olimpiai kvótás magyar férfi kézilabda-válogatott kettős győzelemmel jutott ki a jövő évi világbajnokságra, mivel 36-23-ra nyert Litvánia ellen a selejtező vasárnapi visszavágóján, Veszprémben.