Városlista
2026. február 16, hétfő - Julianna

Hírek

2022. Június 23. 15:07, csütörtök | Belföld
Forrás: mti/illusztráció: police.hu

Átlépte a százezret az illegális migránsok száma

Átlépte a százezret az illegális migránsok száma

Meghaladta a százezret azon migránsok száma, akik az idén megpróbálták illegálisan átlépni a déli magyar határt - jelentette be a Belügyminisztérium parlamenti államtitkára csütörtökön a kormány Facebook-oldalán.

Rétvári Bence videóüzenetében közölte: ez azt jelenti, hogy az idén már csaknem két és félszer annyian próbálták meg illegálisan átlépni a magyar határt, mint az elmúlt év hasonló időszakában.

A százezres szám több mint Székesfehérvár teljes lakossága - érzékeltette a helyzetet.

A politikus hangsúlyozta, hogy ezzel együtt megugrott az embercsempészek száma is: a magyar rendőrök idén 750 embercsempészt fogtak el, miközben az elmúlt év hasonló időszakában csupán 400-at. Mindez azt jelenti - folytatta -, hogy folyamatosan nő a migrációs nyomás a magyar határon. Eközben még messze van az ősz, amikorra begyűrűzik az afrikai országokba és máshova az ukrán-orosz háború hatása, ami még inkább növelni fogja a kibocsátó országokban a migránsok számát - vélekedett.

Itt az ideje, hogy az Európai Unió komolyan foglalkozzon a külső határok védelmével és végre érdemben segítse azokat az országokat, amelyek Európa külső határát védik - figyelmeztetett az államtitkár.

Az várható, hogy egyre több illegális bevándorló fog megjelenni és a forró nyár után forró ősz lesz a magyar déli határon - mondta Rétvári Bence.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Február 16. 11:00, hétfő | Belföld

Szijjártó Péter: Marco Rubio a béke megteremtésének lehetőségéről tárgyal Budapesten

A béke megteremtésének lehetőségéről és a magyar-amerikai kapcsolatokról tárgyal majd Budapesten Marco Rubio amerikai külügyminiszter

2026. Február 16. 09:00, hétfő | Belföld

Változékony, szeles idő várható a héten, csütörtökön jelentős mennyiségű csapadék érkezhet

A hét elején lassú melegedés kezdődik, a hőmérséklet csúcsértéke 3 és 9 Celsius-fok között alakul, de elszórtan előfordulhat eső, havas eső, hó.

2026. Február 16. 07:35, hétfő | Belföld

Magyar Péter: sorsfordító pillanatban vagyunk

Sorsfordító pillanatban vagyunk, most dől el, hogy maradunk egy félelemre, gyűlöletre és lopásra épülő rendszerben, vagy visszavesszük végre a jövőnket

2026. Február 16. 07:34, hétfő | Belföld

Budapestre érkezett Marco Rubio, az Egyesült Államok külügyminisztere

Megérkezett Budapestre az Egyesült Államok külügyminisztere; Marco Rubiót Magyar Levente, a Külgazdasági és Külügyminisztérium parlamenti államtitkára fogadta a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtéren vasárnap.