Városlista
2025. november 18, kedd - Jenő

Hírek

2018. December 23. 05:00, vasárnap | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Az az igazi karácsony, amikor együtt van a család

Az az igazi karácsony, amikor együtt van a család

Az az igazi, amikor együtt van a család - mondta Földi Rita klinikai szakpszichológus az M1 aktuális csatorna szombati műsorában.

A szakembert karácsonyhoz közeledve annak kapcsán kérdezték, hogy egyre inkább a digitális időtöltés és kapcsolattartás kerül előtérbe. Földi Rita azt mondta, az elektronikai eszközöknek vannak pozitívumai, például ha rokonok, barátok nem tudják meglátogatni egymást, de a személyes kapcsolattartás, találkozás többet ér, több érzelmi tartalom van mögötte, mint egy e-mailben vagy sms-ben. Olyankor lehet valóban szót váltani, valódi társasjátékokkal játszani.

Kitért arra is, hogy Angliában még szokás, Magyarországon viszont kezd kimenni a divatból a kézzel írt üdvözlőlap. Pedig abban is sokkal jobban benne van a személyesség, a másikra való odafigyelés.

Címkék: család, karácsony

Ezek érdekelhetnek még

2025. November 18. 07:18, kedd | Belföld

Tizenegy pontos vállalkozási adócsökkentési megállapodást jelentett be Orbán Viktor

Tizenegy pontos vállalkozási adócsökkentési megállapodást jelentett be Orbán Viktor miniszterelnök hétfőn Budapesten sajtótájékoztatón.

2025. November 18. 07:17, kedd | Belföld

Hankó Balázs: a Semmelweis Egyetem Közép-Európa legjobb egyeteme

A Semmelweis Egyetem (SE) Közép-Európa legjobb egyeteme, a cél pedig az, hogy az elkövetkező években Európa és a világ egyik legjobb egyeteme legyen a budapesti orvosegyetem

2025. November 18. 07:00, kedd | Belföld

Elindult a Tisza jelöltállítási folyamata

Hétfőn elindul a Tisza jelöltállítási folyamata - jelentette be Magyar Péter a Facebookon.

2025. November 17. 07:32, hétfő | Belföld

Lehűlés érkezik erős széllel és esővel a hét elején