Hírek
2016. Február 28. 04:00, vasárnap |
Belföld
Forrás: mti
Az Európai Bizottság kedvezően értékeli a magyar reformokat
Az Európai Bizottság a korábbiaknál lényegesen objektívebb és kedvezőbb értékelést adott a magyar gazdaság helyzetéről, pénteken kiadott reformintézkedéseit értékelő országjelentésében
- mondta Balogh László pénzügypolitikáért felelős helyettes államtitkár szombaton az M1 aktuális csatornának nyilatkozva.
A kabinet képviselője hangsúlyozta, a bizottság külön kiemelte a kiegyensúlyozott gazdasági növekedést, valamint a költségvetési deficit fegyelmezett betartását, ami középtávon is fenntartható fiskális egyensúlyt teremt.
Az EB a munkaerő-piaci helyzetet is dicsérte, külön megemlítve a munkanélküliség alacsony szintjét, amely a válság előtti időszaknál is kedvezőbb - fejtette ki Balogh László, aki szerint a bizottság azzal is egyetértett, hogy a devizahitelek forintosítása jelentősen csökkentette Magyarország sérülékenységét.
Kiemelte, Brüsszel emellett visszaigazolta azt is, hogy a kormány például az online pénztárgépek segítségével jelentős haladást ért el az adóelkerülés elleni fellépésben.
A helyettes államtitkár szólt arról is, a magyar kabinetnek nincs vitája a bizottsággal abban, hogy tovább kell csökkenteni a vállalkozások adóadminisztrációs terheit, szerinte ezt mutatja az is, hogy a kormány régóta dolgozik az ügyintézés ügyfélbarátabbá tételén.
Balogh Zoltán aláhúzta továbbá, hogy Brüsszel a közfoglalkoztatási program lényegét is megértette, így azt már pozitív hangon említik, a kormány pedig egyetért azzal a megjegyzéssel, hogy a programban részvevők munkaerő-piaci elhelyezkedését jobban kell segíteni.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Október 24. 08:37, péntek | Belföld
Október 23. - Orbán Viktor: nem megyünk háborúba, és nem fogunk meghalni Ukrajnáért
2025. Október 24. 08:37, péntek | Belföld
Változékony, szeles idő lesz a hosszú hétvégén, többször eshet az eső
2025. Október 24. 08:36, péntek | Belföld
Október 23. - Magyar Péter: az 1956-os forradalom maga volt a csoda
Az 1956-os forradalom maga volt a csoda, mert egy sokat szenvedett nép ki merte mondani, elég volt
2025. Október 23. 08:41, csütörtök | Belföld
Orbán Viktor: a háborús pszichózis foglyul ejtette a lengyel kormány elméjét
A háborús pszichózis foglyul ejtette a lengyel kormány elméjét - írta Orbán Viktor miniszterelnök szerdán a Facebookon.
