Hírek
2019. Október 07. 18:05, hétfő |
Belföld
Forrás: mti/fotó:MTI/Illyés Tibor
Bélyegkibocsátással köszönti a Víz világtalálkozót a Magyar Posta
Forgalomba bocsátotta az idei Budapesti Víz Világtalálkozó alkalmából kibocsátott egyedi bélyeget Áder János köztársasági elnök és Schamschula György, a posta vezérigazgatója hétfőn a Sándor-palotában Budapesten.
A harmadik alkalommal megrendezendő Budapesti Víz Világtalálkozó témája a sok víz, a kevés víz és a szennyezett víz által okozott problémák - mondta el Áder János köztársasági elnök a bélyegkibocsátás alkalmával hétfőn.
Hozzátette, a jövő heti három napos tanácskozáson - amelynek szlogenje megelőzni a vízválságot - politikusok, bankárok, üzletemberek, feltalálók és tudósok gondolkodnak közösen a megoldásokon.
Schamschula György, a Magyar Posta Zrt. vezérigazgatója emlékeztetett: Magyarország harmadik alkalommal rendezi meg a víz világtalálkozót és a Magyar Posta harmadik alkalommal bocsát ki bélyeget ebből az alkalomból, hogy felhívja a figyelmet a víz fontosságára, az édesvíz-készletet fenyegető veszélyekre, valamint az ebből fakadó társadalmi, gazdasági problémákra.

Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 17. 09:00, szerda | Belföld
Orbán Viktor: a kommunikációs csatornák elhanyagolása volt a probléma, nem az üzenet
A kommunikációs csatornák elhanyagolása, nem pedig az azokban haladó üzenet volt a probléma - közölte a Fidesz elnöke kedden a Facebook-oldalán.
2026. Június 17. 06:54, szerda | Belföld
Magyar Péter: már a héten olcsóbb lehet a benzin és a gázolaj a védett árnál
A kőolaj világpiaci árának csökkenése és a forint erősödése miatt már a héten olcsóbb lehet a védett árnál a kutakon a benzin és a gázolaj - jelentette be Magyar Péter miniszterelnök Facebook-oldalán kedden.
2026. Június 16. 14:00, kedd | Belföld
Vitézy Dávid: megújul a népligeti buszállomás utastájékoztatási rendszere
Ezekben a hetekben teljesen megújul a Népliget autóbusz-állomás utastájékoztatási rendszere, majd a munka később más, nagy forgalmú állomásokon folytatódik
