Hírek
2016. Május 11. 10:26, szerda | Helyi
Botanikai túra a Ság hegyen
Ismerjük meg a Ság hegy egy másik oldalát is!
Május 14-én a Ság hegy flórájának, faunájának szakértői vezetik a túrát bejárva az egész hegyet. Egyéni útvonal mentén mutatják be a hegyre jellemző növényzetet, azok tulajdonságait.
Május 14-én újra botanikai túrát szervez a Kemenes Vulkánpark a Ság hegyen, Magyarország második legkisebb tájvédelmi körzetén. Hogy miért érdemes a jól ismert hegyet bebarangolni? Nos, a tanúhegy növényzete jelentősen eltér a környék flórájától is.
Tarka nőszirom, selymes boglárka, selymes peremizs, hengeresfészkű peremizs,borsos- és fehér varjúháj, kövi és aranyos fodorkal, édesgyökerű páfrány, sziklai ternye... Mondanak ezek a nevek nekünk valamit? Ha nem, hagyja beszélni őket!
A túra előzetes regisztrációhoz kötött.
Előzetes bejelentkezés:
Tel.: 95/777-400
Túra ára: 900 Ft/fő (6 év alatt ingyenes)
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 06. 07:13, kedd | Helyi
Havazás - Az ország szinte teljes területén intenzíven havazik
Az ország szinte teljes területén intenzíven havazik hétfőn éjjel, az érintett területeken a látási viszonyok korlátozottak, amely a forgalom jelentős lassulásával jár - olvasható az Útinform honlapján.
2025. December 23. 12:26, kedd | Helyi
Közösségi tapasztalatból lett magyar termékfejlesztés a pajzsmirigybetegségek támogatására
A BLAN Synergy rendszerszintű megközelítéssel, természetes módon egészíti ki a gyógyszeres kezelést
2026. Január 31. 16:00, szombat | Életmód
Szép új világ 2. - Ember vagy gép? Közelebb van, mint hinnénk
Eljöhet az idő, amikor már nem tudjuk pontosan megmondani: emberrel beszélünk, vagy egy géppel?
2026. Január 31. 15:00, szombat | Életmód
Tavaly 2,4 millióan utaztak a BAHART kompjain és hajóin
A Balatoni Hajózási Zrt. (BAHART) hajóin és kompjain tavaly csaknem 2,4 millióan utaztak, ami az elmúlt 30 év egyik legjobb teljesítménye és 53 ezerrel haladja meg a 2024-es forgalmi adatokat
