Városlista
2026. január 8, csütörtök - Gyöngyvér

Hírek

2023. Március 03. 14:25, péntek | Külföld
Forrás: mti

Csökkentek a termelői árak az euróövezetben januárban

Csökkentek a termelői árak az euróövezetben januárban

Az euróövezetben a vártnál nagyobb mértékben csökkentek a termelői árak januárban az előző havihoz képest az Európai Unió statisztikai hivatala, az Eurostat pénteki jelentése alapján.

Az euróövezet termelői árai 2023 januárjában 2,8 százalékkal csökkentek az egy hónappal korábbihoz képest, jóval meghaladva a 0,3 százalékos csökkenést jelző piaci várakozásokat. Decemberben 1,1 százalékkal nőttek a termelői árak havi bázison.

A termelői árak csökkenése elsősorban arra vezethető vissza, hogy az energiaárak 9,4 százalékkal estek a decemberi 2,4 százalékos havi emelkedés után.

Energia nélkül a termelői árak 1,1 százalékkal emelkedtek havi szinten, ami 2022 májusa óta a legnagyobb emelkedés.

Az Európai Unióban a termelői árak januárban 2,2 százalékkal csökkentek a decemberihez viszonyítva, amikor 1,2 százalékos volt a havi növekedés.

A termelői árak az euróövezetben 15,0 százalékkal, az Európai Unióban 16,4 százalékkal haladták meg januárban az egy évvel korábbit.

Címkék: termelői árak

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 08. 07:36, csütörtök | Külföld

Az Egyesült Államok kilép több tucat nemzetközi szervezetből

Az Egyesült Államok kilép több tucat nemzetközi szervezetből, köztük az ENSZ legtöbb szakosított szervezetéből, bizottságából, testületéből. Erről Donald Trump amerikai elnök írt alá rendeletet szerdán.

2026. Január 04. 09:22, vasárnap | Külföld

Egy brooklyni börtönben tartják őrizetben Nicolás Maduro venezuelai elnököt és feleségét

Egy brooklyni börtönben tartják őrizetben Nicolás Maduro venezuelai elnököt és feleségét, akiket amerikai katonai műveletben fogtak el Caracasban, helyi idő szerint szombaton hajnalban.

2026. Január 04. 09:22, vasárnap | Külföld

Donald Trump: az Egyesült Államok átveszi Venezuela irányítását

2026. Január 02. 10:13, péntek | Külföld

Hszi Csin-ping: folytatni kell Kína csodájának új fejezetét

Folytatni kell Kína csodájának új fejezetét, 2026 a 15. ötéves terv nyitó éve lesz - mondta Hszi Csin-ping, a Kínai Népköztársaság elnöke a közmédiában csütörtökön sugárzott beszédében.