Városlista
2026. június 16, kedd - Jusztin

Hírek

2019. Április 17. 07:22, szerda | Belföld
Forrás: mti

Elítélték a mohácsi szállásadóját sósavval leöntő férfit

Elítélték a mohácsi szállásadóját sósavval leöntő férfit

Négy év börtönbüntetésre ítélt kedden a Pécsi Törvényszék egy férfit, aki 2017-ben sósavval öntötte le mohácsi szállásadóját.

A bíróság az MTI-vel közölte: a vádlottat életveszélyt okozó testi sértés bűntettében találták bűnösnek.

A férfi a sértettnél lakott "szívességi lakáshasználóként" Mohácson. 2017 novemberében egy délután részegen ért haza. A folyosón sósavat öntött egy műanyag edénybe, majd belépett a sértetthez, és minden előzmény nélkül nagy lendülettel ráöntötte a maró anyagot.

A sértett az arca elé kapta a kezét, így ott nem sérült meg, de a mellkasán, a hátán és a hasán életveszélyes sérüléseket szenvedett.

A törvényszék döntése nem jogerős, mert a vádlott védője három nap gondolkodási időt tartott fenn a fellebbezésre - közölte a bíróság.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 16. 09:00, kedd | Belföld

OGY - Nagy Imrére és mártírtársaira emlékezik a parlament

Nagy Imre miniszterelnök és mártírtársai 1989-es újratemetésének napjára emlékezik kedden az Országgyűlés, amely megvitatja az európai uniós forrásokhoz való hozzáférés érdekében szükséges egyes törvények módosítását.

2026. Június 16. 07:16, kedd | Belföld

Orbán Viktor szerint abszurd, hogy a sejtetések és a sugalmazások miatt minket gondolnak korruptnak

Miközben bűnözők támogatják a Tiszát, aközben a sejtetések meg a sugalmazások miatt minket gondolnak korruptnak, ez a helyzet abszurditása - mondta a volt miniszterelnök az Indexnek adott, hétfő este publikált interjújában.

2026. Június 15. 13:00, hétfő | Belföld

Kármán András: a kormány nyilvánosságra hozza a helyreállítási tervet

Nyilvánosságra hozza Magyarország helyreállítási tervét a következő napokban a kormány, amely az európai uniós források hazahozatalának feltétele.