Hírek
2017. Március 29. 17:49, szerda |
Belföld
Forrás: mti - fotó: illusztráció
Felfüggesztettet kapott a kisgyermekét légpuskával halálosan megsebesítő baranyai férfi

Gondatlanságból elkövetett emberölés miatt másfél év fogházra ítélte szerdán a Pécsi Törvényszék azt a dél-baranyai férfit, aki tavaly októberben a légpuskával sebesítette meg 11 hónapos gyermekét;
a csecsemő kilenc nappal később meghalt - közölte a Pécsi Törvényszék az MTI-vel.
A közlemény szerint a jogerős ítélet végrehajtását két év próbaidőre felfüggesztették.
Azt írták: az Oldon élő férfi tavaly októberben a háza körül elszaporodott rágcsálók irtására beszerzett egy engedély nélkül tartott, kínai gyártmányú 5,5 milliméter kaliberű légpuskát, amelyet néhány nap után egy mobiltelefonra akart elcserélni. Emiatt október 16-án három ismerőse jelent meg nála, akikkel - hogy a fegyvert kipróbálják - az udvaron sörösüvegekre lőttek, míg egy rendőrjárőr ennek befejezésére szólította fel őket.
A társaság ennek eleget tett, majd a vádlott egyik ismerőse a megtöltött és felhúzott fegyvert a ház falának támasztotta és két társával távozott - részletezték.
A vádlott a konyhába vitte és a hűtő tetejére tette a légpuskát, anélkül hogy "a fegyver állapotáról, felszereltségéről meggyőződött volna", miközben a helyiségben élettársa főzött, 11 hónapos gyermekük pedig az etetőszékben ült.
A férfi rövid idő múlva felvette a légpuskát és - egyik ujjával az elsütő billentyűn - elindult kifelé a lakásból. A férfi "hirtelen ötlettől vezérelve elhatározta, hogy megijeszti (...) az etetőszékben ülő gyermeket, a fegyver csövével felé fordult, miközben a lábával dobbantott. Ennek következtében a fegyver elsült, a lövedék pedig a 11 hónapos gyermek fejét találta el" - áll az írásos összefoglalóban.
A vádlott és élettársa haladéktalanul intézkedtek a gyermek orvosi ellátása érdekében, ennek ellenére a gyermek a kórházban október 25-én életét vesztette.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Augusztus 03. 08:56, vasárnap | Belföld
Orbán Viktor: nem vállalom azt a felelősséget, hogy akár csak egyetlen fiatal is meghaljon Ukrajnáért
Azt a felelősséget, hogy akár csak egyetlen fiatal is meghaljon Ukrajnáért, nem szeretném vállalni, és nem is fogom – jelentette ki a miniszterelnök szombaton Esztergomban az MCC Feszten.
2025. Augusztus 03. 08:55, vasárnap | Belföld
Duna House: az Otthon Start program megmozgatja az ingatlan- és hitelpiacot is
A nyári hónapokra jellemző, visszafogottabb aktivitással telt a július a hazai ingatlanpiacon, az Otthon Start program hatása viszont gyorsan meglátszott az érdeklődések növekedésében - közölte a Duna House pénteken.
2025. Augusztus 03. 08:55, vasárnap | Belföld
MOHU: a forgalommal arányosan változik a visszaváltási rendszer kezelésiköltség-számítása
A forgalommal arányosan változik a visszaváltási rendszerben a kezelési költségek számítása, a módosítás újabb kereskedőket ösztönözhet a csatlakozásra
2025. Augusztus 02. 08:57, szombat | Belföld
Pride: Gyanúsítottként hallgatták ki Karácsony Gergelyt a Budapest Büszkeség rendezvény szervezése ügyében
Gyanúsítottként hallgatták ki Karácsony Gergely főpolgármestert a Budapest Büszkeség (Budapest Pride) rendezvény szervezése ügyében pénteken Budapesten.