Hírek
2020. Június 09. 06:20, kedd |
Belföld
Forrás: infovárosok
Felhőszakadásokra és zivatarokra figyelmeztet a meteorológia
Figyelmeztetést adott ki szinte az egész országra keddre a meteorológia szolgálat.
Kedden délelőtt több-kevesebb napsütés mindenütt várható, ekkor csak elvétve eshet. Késő délelőtt erőteljessé válik a gomolyfelhő-képződés, és délután, estefelé többfelé várható ismétlődő jelleggel zápor, zivatar, néhol felhőszakadással, illetve jégesővel, de az erősebben felhős nyugati tájakon eső is eshet – tette közzé a napi előrejelzésében az Országos Meteorológia Szolgálat.
Mérsékelt marad a légmozgás, ugyanakkor intenzívebb zivatarok környezetében erős vagy viharos lökések is előfordulhatnak.

Mindezek miatt elsőfokú figyelmeztetést adott ki Vas és Zala megye kivételével zivatar, Győr-Moson-Sopron, Vas, Veszprém, Zala és Somogy megye kivételéve felhőszakadás veszélye miatt a meteorológia szolgálat.
A hőmérséklet kora délután általában 20 és 28 fok között várható, nyugat felé haladva számíthatunk az alacsonyabb értékekre. Késő estére 14 és 19 fok közé hűl le a levegő.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 16. 15:00, szombat | Belföld
Agrárszektor.hu - Bóna Szabolcs: el kell fogadni, hogy nagy változásokra van szükség
Adatvezérelt élelmiszertermelést, a tudásra és a fogyasztói igényekre jobban alapozó, és mindenekelőtt együttműködő agráriumot szeretne látni az új agrár- és élelmiszergazdasági miniszter
2026. Május 16. 14:00, szombat | Belföld
Magyar Péter: Orbán Viktor nem kapja meg a 38 millió forint végkielégítését
Orbán Viktor korábbi miniszterelnök nem kapja meg a 38 millió forint végkielégítését - jelentette be Magyar Péter miniszterelnök péntek este a Facebook-oldalán.
