Városlista
2025. augusztus 3, vasárnap - Hermina

Hírek

2019. December 03. 05:00, kedd | Belföld
Forrás: mti

Gyermekei veszélyeztetése miatt börtönre ítéltek egy komlói nőt

Gyermekei veszélyeztetése miatt börtönre ítéltek egy komlói nőt

Nyolc hónap börtönbüntetésre ítélte hétfőn a Komlói Járásbíróság azt a nőt, aki kiskorú gyermekei testi, értelmi, erkölcsi fejlődését veszélyeztette - közölte a honlapján a Pécsi Törvényszék.

Az ítélet nem jogerős.

A bíróság tájékoztatása szerint a családi pótlékból, valamint a gyermekei után járó segélyből, rendkívül szegényes körülmények között élő nő három kiskorú gyermeket nevelt a komlói Családok Átmeneti Otthonában. Nem gondoskodott az évszaknak megfelelő öltözékről gyermekei számára, őket rendszeresen koszos, elhanyagolt és vizelettel átitatott ruházatban járatta óvodába. Legkisebb gyermekét egész nap a kiságyban hagyta.

A gyermekek táplálása nem az egészséges életmódnak megfelelően történt és a szükséges orvosi vizsgálatokra, szemészeti kezelésekre és védőoltások beadására sem vitte el őket a nő. A vádlott több alkalommal bántalmazta gyermekeit, indokolatlanul kiabált velük. Az esti órákban elment az ismerőseihez italozni, gyermekeit egyedül hagyta a lakásban, és csak másnap ment vissza hozzájuk.

A bíróság szerint mindhárom gyermek személyiségének fejlődésbeli szintje jelentősen elmarad az átlagtól mind szellemi, mind erkölcsi, mind érzelmi téren.

A vádlott nevelési, felügyeleti, gondozási kötelességeinek súlyos megszegésével kiskorú gyermekei testi, értelmi, erkölcsi fejlődését veszélyeztette, ezért a Komlói Járásbíróság a nőt nyolc hónap börtönre ítélte, egyúttal egy évre eltiltotta a közügyek gyakorlásától.

Az ítélet ellen a vádlott és védője fellebbezéssel éltek, így az ítélet nem jogerős.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Augusztus 03. 08:56, vasárnap | Belföld

Orbán Viktor: nem vállalom azt a felelősséget, hogy akár csak egyetlen fiatal is meghaljon Ukrajnáért

Azt a felelősséget, hogy akár csak egyetlen fiatal is meghaljon Ukrajnáért, nem szeretném vállalni, és nem is fogom – jelentette ki a miniszterelnök szombaton Esztergomban az MCC Feszten.

2025. Augusztus 03. 08:55, vasárnap | Belföld

Duna House: az Otthon Start program megmozgatja az ingatlan- és hitelpiacot is

A nyári hónapokra jellemző, visszafogottabb aktivitással telt a július a hazai ingatlanpiacon, az Otthon Start program hatása viszont gyorsan meglátszott az érdeklődések növekedésében - közölte a Duna House pénteken.

2025. Augusztus 03. 08:55, vasárnap | Belföld

MOHU: a forgalommal arányosan változik a visszaváltási rendszer kezelésiköltség-számítása

A forgalommal arányosan változik a visszaváltási rendszerben a kezelési költségek számítása, a módosítás újabb kereskedőket ösztönözhet a csatlakozásra

2025. Augusztus 02. 08:57, szombat | Belföld

Pride: Gyanúsítottként hallgatták ki Karácsony Gergelyt a Budapest Büszkeség rendezvény szervezése ügyében

Gyanúsítottként hallgatták ki Karácsony Gergely főpolgármestert a Budapest Büszkeség (Budapest Pride) rendezvény szervezése ügyében pénteken Budapesten.