Városlista
2025. november 22, szombat - Cecília

Hírek

2021. Május 21. 08:00, péntek | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Gyermekfelügyelő csempészett be kábítószert a javítóintézetbe

Gyermekfelügyelő csempészett be kábítószert a javítóintézetbe

Vádat emeltek egy gyermekfelügyelőként foglalkoztatott férfi ellen, aki kábítószert csempészett be a nagykanizsai javítóintézetben elhelyezett fiataloknak

- tájékoztatta a Zala Megyei Főügyészség szóvivője csütörtökön az MTI-t.

Pirger Csaba arról számolt be, hogy a 25 éves nagykanizsai férfi tavaly májustól dolgozott az Emberi Erőforrások Minisztériumának (Emmi) Nagykanizsai Javítóintézetében gyermekfelügyelőként. Pedagógiai képzettsége nincs, és mivel életkorban közel áll a javítóintézetben elhelyezett fiatalokhoz, "tévesen értelmezett empátia alakult ki" benne, amivel a felügyelete alá tartozó neveltek bizalmába kívánt férkőzni.

Egy 18 éves és egy 19 éves fiúval bizalmi viszonyt alakított ki, segítették is a munkáját, ezért a férfi úgy döntött, hogy "megjutalmazza" őket. Tavaly nyáron, egy éjszakai műszakra érkezve egy cigarettásdobozba rejtve - Nagykanizsán ismeretlen forrásból beszerzett - speedet csempészett be. A rendészeti vezetőnek a takarodó után a biztonsági kamerákon tűnt fel a gyermekfelügyelő és néhány fiatal találkozója.

A látottak miatt ezután az intézetvezetővel közösen mentek be a fiatalok szobájába, amelynek átvizsgálásakor megtalálták az elfogyasztott amfetamintartalmú por nyomait és maradványait, illetve egy - a neveltek számára nem engedélyezett - mobiltelefont is találtak, amelyet szintén a gyerekfelügyelő adott a fiúknak.

A Nagykanizsai Járási Ügyészség gyermekvédelmi intézményben közfeladatot ellátó személyként, csekély mennyiségre elkövetett kábítószer-kereskedelem miatt emelt vádat a gyermekfelügyelő ellen.

Ezek érdekelhetnek még

2025. November 21. 07:29, péntek | Belföld

Fegyvert fogott a köztársasági elnök

Sulyok Tamás a Magyar Honvédség főparancsnokaként lő- és menetgyakorlatán vett részt, az MH BHD püspökszilágyi kiképzőbázisán.

2025. November 21. 07:24, péntek | Belföld

Borult, csapadékos idő várható a hétvégén, többfelé havazhat is

Borult, csapadékos idő várható a hétvégén, pénteken és szombaton többfelé havazhat, és a szél is megélénkül - derül ki a HungaroMet Nonprofit Zrt. előrejelzéséből, amelyet csütörtökön juttattak el az MTI-hez.

2025. November 21. 07:24, péntek | Belföld

Koncz Zsófia: akkor tudunk erős nemzetet építeni, ha boldogok a családok

Akkor tudunk erős nemzetet építeni, ha boldogok a családok, hiszen a családok jelentik a magyarság erejét

2025. November 20. 07:31, csütörtök | Belföld

Ingatlanfejlesztők: 2025 a lakáspiaci fordulat éve lett Magyarországon