Városlista
2025. május 3, szombat - Tímea

Hírek

2016. Augusztus 11. 07:35, csütörtök | Belföld
Forrás: mti

Gyorsulhat a magyar börtönök férőhelybővítési programja

Gyorsulhat a magyar börtönök férőhelybővítési programja

Gyorsítaná a kormány a büntetés-végrehajtási intézetek férőhelybővítését egy rendelettervezet szerint - számol be csütörtöki számában a Magyar Hírlap.

A lap szerint nemzetgazdasági szempontból kiemeltté nyilvánítaná a kormány a programot, az indokolás szerint a kabinet már korábban áttekintette a feladatokat, és a szükséges forrásokat is biztosította, a végrehajtás ütemezése miatt viszont szükség van arra, hogy a hatósági ügyintézést felgyorsítsák. Ez a lépés Bátonyterenye, Békés, Csenger, Heves, Kemecse, Komádi, Komló, Kunmadaras és Ózd területén végzendő fejlesztéseknél gyorsítaná az ügyintézést.

Az új objektumok 4500 hellyel növelik a kapacitást, és új munkahelyeket is teremtenének a lap szerint. A kormány az idén 1,2 milliárdot, jövőre 30 milliárdot, 2018-ban 51 milliárdot, 2019-ben közel 20 milliárd forintot fordít a célra.

A kabinet még márciusban döntött arról, hogy 2019-ig folytatódik a fejlesztési program.

Címkék: bővítés, börtön

Ezek érdekelhetnek még

2025. Május 02. 09:50, péntek | Belföld

Agrometeorológia: nagy szükség lenne a májusi esőre

Az Alföldön és a Kisalföldön nagy területen száraz a talaj, ezért rendkívül nehezen kel a vetés; a jövő hét elején ugyan a lehűlés mellett érkezik több-kevesebb csapadék, de területi eloszlása ismét egyenetlennek ígérkezik

2025. Május 02. 09:49, péntek | Belföld

Idén már 21 kutyabarát strand és fürdetőhely várja országszerte a kutyásokat

Gyarapodott a hazai kutyabarát strandok száma: tíz éve csak 8, idén már 21 kutyabarát strand és fürdetőhely várja országszerte a kutyásokat, ami jól mutatja a kutyabarát helyek iránti igény jelentős növekedését

2025. Május 02. 09:48, péntek | Belföld

Folytatódik a nyárias idő a hétvégén, de vasárnap már lehetnek záporok

Folytatódik a napos idő május első hétvégéjén, szombaton akár 31 Celsius-fok is lehet.

2025. Május 02. 09:44, péntek | Belföld

Orbán Viktor szerint az Európai Unió miatt teljesít továbbra is rosszul a magyar gazdaság

Nem akarok feladni egyetlen célt sem, amit 2025-re kitűztünk, ezért van az, hogy - bár tudatában voltunk a várható növekedési adatnak -, a parlamentben mégis elfogadtuk Európa legnagyobb adócsökkentési programját