Hírek
2011. Augusztus 22. 14:41, hétfő |
Belföld
Forrás: HírTV
Ha nem figyelünk, könnyen ellophatják az adatainkat
Eddig nem tudtak olyan számítógépet kitalálni, amelyben a szoftver tökéletesen védené magát.
Ezért a felhasználóknak kell védekezniük a megtévesztésük, az adathalászok ellen – ismerte el a Magyar Nemzetnek a Microsoft két magyarországi képviselője.
Ha valaki fizikailag is hozzáfér a számítógépünkhöz, az abban lévő biztonsági adatbázis visszafejthető, így beletekinthetnek akár a levelezésünkbe is. A profik pedig egy távoli számítógépről is be tudnak törni az adatbázisunkba. De álprogramokkal, reklámoldalakkal is megtéveszthetnek bennünket böngészés közben. Ez ellen több dolgot tehetünk: figyelünk a letöltött szoftverek forrására, az operációs rendszer figyelmeztetéseire, levédjük vagy nem adjuk meg az összes személyes információnkat az interneten, miközben korszerű vírusölőket, tűzfalakat használunk – olvasható a Magyar Nemzet hétfői számában, melyből további részleteket is megtudhat. (da)
Ezek érdekelhetnek még
2026. Augusztus 02. 13:00, vasárnap | Belföld
Az ötös lottó nyerőszámai és nyereményei
A Szerencsejáték Zrt. tájékoztatása szerint a 31. héten megtartott ötös lottó és Joker számsorsoláson a következő számokat húzták ki:
2026. Augusztus 02. 13:00, vasárnap | Belföld
Hőség - Gajdos László: érezhetően csökkent a vízfogyasztás Szentendrén a takarékossági felhívás nyomán
Érezhetően csökkent a vízfogyasztás Szentendrén, ezen belül is Pismány városrészben az önkéntes víztakarékosságra felszólító felhívás nyomán, ugyanakkor továbbra is érvényben marad a harmadfokú vízhasználati korlátozás
2026. Augusztus 02. 11:00, vasárnap | Belföld
Hőség - Változik az ügyfélszolgálatok rendje a NAV-nál a jövő héten
Az adóhivatal ügyfélszolgálatain jövő héten is intézhetőek az adóügyek, de a rendkívüli körülmények miatt a személyes ügyfélfogadást hétfőtől szerdáig a helyszínek adottságaihoz igazítják.
2026. Augusztus 02. 09:39, vasárnap | Belföld
Robert Fico: Szlovákia kész árammal segíteni Magyarországnak
A szlovák kormányfő szerint Paks leállítása példatlan energiakrízist eredményezne.
