Városlista
2025. november 1, szombat - Marianna

Hírek

2022. Augusztus 23. 08:02, kedd | Belföld
Forrás: mti/illusztráció: police.hu

Hamis magyar rendszámmal próbált olcsóbban tankolni egy szlovák férfi

Hamis magyar rendszámmal próbált olcsóbban tankolni egy szlovák férfi

Vádat emeltek Nagykanizsán egy szlovák férfi ellen, aki júliusban hamis magyar rendszámmal próbált olcsóbb üzemanyagot tankolni a járművébe - közölte a Zala Megyei Főügyészség szóvivője hétfőn az MTI-vel.

Pirger Csaba elmondta: a 29 éves szlovák férfi július elején Magyarországon keresztül utazott hazájába horvátországi nyaralásából. Nagykanizsára érve tankolni akart autójába, de hogy ne kelljen megfizetnie a külföldiekre vonatkozó magasabb benzinárat, az előzőleg még Szlovákiában beszerzett, műanyagból készült hamis magyar rendszámpárra cserélte a sajátját.

Az egyik nagykanizsai töltőállomásra érve a kútkezelőtől arról érdeklődött, hogy mekkora mennyiséget vásárolhat, de megijedt, és ezután tankolás nélkül elhagyta a helyszínt. Az eredeti rendszámtáblákat alig 50 méterrel arrébb visszaszerelte, az utánzatokat a gépkocsi utasterébe tette.

Az esetről a benzinkút kezelője értesítette a rendőröket, akik a vádlottat egy másik töltőállomáson igazoltatták, a kocsiban lévő hamis rendszámtáblákat pedig lefoglalták. Ez utóbbiakról kiderült, hogy az eredetieket egy akasztói lakos járművére állította ki a közlekedési hatóság.

A szlovák férfi ellen a Nagykanizsai Járási Ügyészség egyedi azonosítójellel való visszaélés bűntette miatt emelt vádat.

Ezek érdekelhetnek még

2025. November 01. 08:56, szombat | Belföld

Szijjártó Péter: Győrben létrejön a hatodik Konfuciusz Intézet Magyarországon

Budapest, Debrecen, Miskolc, Pécs és Szeged után a győri Széchenyi István Egyetemen létrejön immár a hatodik Konfuciusz Intézet is Magyarországon, ami újabb lendületet ad a magyar-kínai együttműködésnek

2025. November 01. 08:55, szombat | Belföld

Szalay-Bobrovniczky Kristóf: sikeresen zárult az Adaptive Hussars 2025 országvédelmi gyakorlat

Sikeresen zárult a rendszerváltás óta szervezett legnagyobb katonai gyakorlat, az Adaptive Hussars 2025 - jelentette be a honvédelmi miniszter pénteken Budapesten, a gyakorlat zárórendezvényén.

2025. Október 31. 08:04, péntek | Belföld

Orbán Viktor: lesz 14. havi nyugdíj

Lesz 14. havi nyugdíj - jelentette be Orbán Viktor kormányfő csütörtök este a Facebook-oldalán.