Városlista
2025. december 18, csütörtök - Auguszta

Hírek

2019. Március 07. 13:51, csütörtök | Belföld
Forrás: mti

Holtnak nyilvánított magyar nő igényelt útlevelet Hágában

Holtnak nyilvánított magyar nő igényelt útlevelet Hágában

Holtnak nyilvánított nő igényelt új útlevelet Magyarország hágai konzulátusán, ezért a Somogy Megyei Főügyészség Közjogi Szakága eljárást kezdeményezett a holtnak nyilvánításáról szóló végzés hatálytalanításáért

– tájékoztatta a főügyészség az MTI-t csütörtökön. Azt írták: a nő édesanyja 2008-ban kérte jelenleg 39 éves gyereke holtnak nyilvánítását a bíróságon. Az anya azzal érvelt, hogy az 1990-es évek végén csecsemőotthonban hagyott gyereke később ismeretlen helyre, feltehetően külföldre távozott, és azóta nem adott magáról életjelet. A bíróság a kérelmet megalapozottnak találta, ezért a nőt holtnak nyilvánította.

A holtnak nyilvánított nő 2018 októberében megjelent a hágai konzulátuson, hogy új útlevelet csináltasson. Azt mondta, 1998-ban távozott külföldre, azóta nem járt Magyarországon, nincs kapcsolata a családjával.

Címkék: útlevél, holt, magyar,

Ezek érdekelhetnek még

2025. December 18. 07:35, csütörtök | Belföld

Orbán Viktor háború miatti baloldali megszorításokról beszélt

A magyarok nem akarják, hogy a háború miatt növekedjenek a terheik és elutasítják a baloldali megszorításokat - mondta Orbán Viktor miniszterelnök a Facebook-oldalára szerdán feltöltött videóban.

2025. December 17. 07:45, szerda | Belföld

Varga Mihály szerint csak 2027 második felére érhető el fenntartható módon az inflációs cél

A Magyar Nemzeti Bank (MNB) inflációs célja 2027 második felében érhető el fenntartható módon, de a szeptemberi előrejelzéshez képest az idén és jövőre is alacsonyabb lehet az infláció