Városlista
2026. június 4, csütörtök - Bulcsú

Hírek

2021. Február 18. 18:16, csütörtök | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Idén 4 százalékkal bővülhet a magyar gazdaság

Idén 4 százalékkal bővülhet a magyar gazdaság

A járvány okozta gazdasági sokk után 2021-ben a világgazdaság 4,3 százalékkal bővülhet, a magyar GDP pedig 4 százalékkal nőhet a Coface hitelbiztosító előrejelzése szerint.

Az MTI-nek csütörtökön elküldött közlemény szerint a kilábalás ütemében jelentős különbségek lesznek az országok és ágazatok között.

Miközben Kína és több ázsiai ország teljesítménye felfelé húzza a globális gazdasági növekedési ütemet, a legfejlettebb gazdaságok nem térnek vissza a válság előtti GDP-szintjükre ebben az évben.

A Coface szakértői szerint az eltérő ütemű kilábalás a jövedelmi egyenlőtlenségek fokozódásával járhat, emiatt megvan a veszélye annak, hogy több országban nőhet az elégedetlenség, gyakoribbak lehetnek a demonstrációk is.

A hitelbiztosító arra számít, hogy Magyarországon a fellendülés egyik motorja az autóipar lesz, ugyanakkor a vállalati befektetések mérsékeltek maradhatnak, mivel a cégek fejlesztések helyett először a pandémia során csökkenő gyártási kapacitásaikat fogják kihasználni, felpörgetni. Más részről viszont a fejlesztések élénkülését eredményezhetik a gazdaságösztönző kormányzati lépések, amelyekkel kedvező finanszírozást kaphatnak a vállalkozások - tették hozzá.

Magyarország államháztartás hiánya várhatóan csökkenni fog 2021-ben, mert valószínűleg nem lesz szükség olyan kiadásokra, amelyekre a járvány miatt rákényszerült az állam 2020-ban - mutatott rá a Coface.

Címkék: bővülés, gazdaság

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 03. 15:00, szerda | Belföld

Vitézy Dávid már a KRESZ módosítása előtt szabályozná az elektromos rollerek közlekedését

Vitézy Dávid szerint az elektromos rollerek szabályozása olyan fontos kérdés, hogy azzal nem lehet megvárni a KRESZ átfogó módosítását, hanem hamarabb kell lépni

2026. Június 03. 14:00, szerda | Belföld

Vezérigazgató: sikeres a Debrecenben gyártott BMW iX3

2026. Június 03. 09:00, szerda | Belföld

Lemondott Demeter Szilárd a Petőfi Kulturális Ügynökség éléről

Demeter Szilárd lemondott a Petőfi Kulturális Ügynökség (PKÜ) vezetéséről - írta a 444. Az igazgatótanács elnöke, aki megerősítette lemondását a hírportálnak, június 1-jével távozott a szervezet éléről.

2026. Június 03. 07:01, szerda | Belföld

Magyar Péter: Magyarország konstruktív partner lesz Európában

Magyarország őszintén, szabadon, szuverén államként visszatér az európai asztalhoz, konstruktív partner lesz - mondta Magyar Péter miniszterelnök kedden Berlinben.