Városlista
2024. május 17, péntek - Paszkál

Hírek

2015. Augusztus 23. 11:14, vasárnap | Külföld
Forrás: mti

Ismét zavargás tört ki egy Drezda melletti menekültszállásnál

Ismét zavargás tört ki egy Drezda melletti menekültszállásnál

Szombat éjjel ismét zavargás tört ki a németországi Drezda mellett egy menedékkérőket befogadó állomásnál, ahol szélsőjobboldali tüntetők már előző éjszaka is összecsaptak a rendőrökkel.

A Szászország tartományi fővárosa mellett fekvő Heidenauban szélsőjobboldali tüntetők sörösüvegekkel, petárdákkal dobálták meg a rendőröket. A demonstrálók "nyilvánvalóan megszervezett és igen súlyos támadást" indítottak - idézte a rendőrség szóvivőjét vasárnap reggeli összefoglalójában a Spiegel Online hírportál.
A helyszínen "hasonló jelenetek zajlottak le, mint előző éjjel" - mondta a szóvivő. Az őrizetbe vett személyek és összecsapás sérültjeinek száma egyelőre nem ismert. .
A zavargás egy évek óta üresen álló barkácsáruháznál történt, ahol 600 menedékkérőnek rendeznek be szállást. Az intézmény megnyitása ellen pénteken demonstrációt tartottak a szélsőjobboldali Német Nemzeti-demokrata Párt (NPD) felhívására. A tüntetés után több száz ember barikádot emelt az épülethez vezető úton, és kövekkel, üvegpalackokkal, petárdákkal dobálta meg a rendőröket. A szombatra virradó éjjel történt összecsapásban 31 rendőr sebesült meg. A menedékkérők első csoportjait rendőri biztosítás mellett helyezték el a szálláson.

A német igazságügyi miniszter és a belügyminiszter elítélte az erőszakot. Németországban a "zéró tolerancia" elve érvényesül az idegenellenességgel és a rasszizmussal szemben - szögezte le szombati közleményében Heiko Maas igazságügyi miniszter.
"Soha nem szabad megengednünk, hogy országunkban fenyegessenek vagy megtámadjanak embereket" - tette hozzá.
Thomas de Maiziere belügyminiszter a ZDF országos közszolgálati televíziónak azt mondta, hogy "minden menedékkérőt vagy menekültet megillet a megfelelő elhelyezés és a méltányos eljárás joga, függetlenül attól, hogy később maradhatnak-e nálunk, és aki ebben akadályozza a hatóságokat, az kiírja magát a demokraták közmegegyezéséből".
A belügyminiszter a Bild am Sonntag című vasárnapi lapban megjelent interjúban azt is elmondta, hogy Németországban "óriási segítőkészséggel" fogadják a menedékkérőket, de a velük szembeni gyűlölet és erőszak is erősödik. Ez "nem méltó országunkhoz", és a hatóságok "a jogállam teljes szigorával" lépnek fel az ilyen cselekmények, jelenségek ellen - hangsúlyozta Thomas de Maiziere.
Megjegyezte: a gyűlölködőknek nem ártana "akár csak egy pillanatra is beleképzelniük magukat a menekültek helyzetébe".
Szászországban az idén július végéig 14 500 menedékkérőt helyzetek el, ami csaknem háromszoros növekedés az egy évvel korábbi 4900-hoz képest. Csak júliusban 4000 menedékkérő érkezett a tartományba, és az utóbbi időszakban naponta két-háromszázan érkeznek.
A szövetségi kormány előrejelzése szerint a 16 tartományt együttvéve az idén elérheti a 800 ezret a menedékkérők száma, a tavalyi 202 ezer után.

pbm \ kto \ gte

Ezek érdekelhetnek még

2024. Május 16. 07:59, csütörtök | Külföld

Megműtötték a szlovák miniszterelnököt, túl van az életveszélyen

A szlovák miniszterelnök már túl van az életmentő műtéten, jelenleg stabil állapotban van.

2024. Május 16. 07:54, csütörtök | Külföld

Már június végén megtartják az első nyilvános vitát Donald Trump és Joe Biden között

Már június végén megtartják az amerikai elnökjelöltek első nyilvános televíziós vitáját Joe Biden és Donald Trump között, majd szeptember elején második alkalommal is szembenézhet egymással a demokrata és a republikánus jelölt.

2024. Május 15. 18:21, szerda | Külföld

Merénylet: Életveszélyes állapotban szállították kórházba a megsebesített szlovák kormányfőt

Életveszélyes állapotban, helikopterrel szállították a besztercebányai kórházba Robert Fico szlovák miniszterelnököt, akit szerdán Nyitrabányán (Handlova) a kormány kihelyezett ülése után lőttek meg

2024. Május 15. 07:52, szerda | Külföld

Giorgia Meloni: nem egyedül Magyarország mond nemet a migránsok szétosztására

Magyarország nem az egyetlen európai uniós tagállam, amely nemet mond a migránsok szétosztására, magukat sokkal európaibbnak valló nemzetek is ugyanezt teszik