Városlista
2026. július 31, péntek - Oszkár

Hírek

2011. Szeptember 06. 07:23, kedd | Belföld
Forrás: OrientPress

Jó lesz az idei bor

Jó lesz az idei bor

A Hegyközségek Nemzeti Tanácsa (HNT) idén 400-450 ezer tonna szőlőtermésre számít, melyből mintegy hárommillió hektoliter újbort készíthetnek a borászok - írja a Magyar Nemzet.

Bár a becslés még korai, a jó termés csak akkor lesz, ha az őszi időjárási viszonyok ideálisak maradnak.

Nyers Ágnes, a HNT szakértője a szervezet honlapján közzétett elemzésében hívja fel a figyelmet, hogy a tavaszi fagyok és a szélsőséges időjárás kis mértékű terméskiesést okozott az egyes borvidékeken, de további csapadékra már nem lenne szükség.

A hazai felvásárlók az alacsony termés miatt tavaly azt is megélhették, hogy a cseh és a szlovák kereskedők kiviszik az országból a szőlőt - emlékeztet a Magyar Nemzet. A HNT-hez beérkezett előzetes jelzések alapján a fehér szőlő iránt most is nagy a külföldi érdeklődés, így a tavalyinál kedvezőbb árakkal indult a szüret.

A hazai export szempontjából kedvező lehet, hogy a nemzetközi ízlés a gyümölcsízű, könnyebb fehérborokat részesíti előnyben. Az Agrárgazdasági Kutatóintézet adatai szerint az idei első fél évben hazánkban négy százalékkal nőtt az asztali és tájborok értékesítése az előző évi azonos időszakhoz képest.

OrientPress Hírügynökség

Címkék: bor

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 31. 11:00, péntek | Belföld

Magyar Péter: átlátható környezetet teremtünk a vállalatoknak

Átlátható és korrupcióellenes környezetet teremt a kormány minden vállalatnak, azt szeretné, ha minél több befektető jönne Magyarországra Bajorországból is - mondta Magyar Péter miniszterelnök csütörtökön Budapesten.

2026. Július 31. 11:00, péntek | Belföld

Figyelemmel kíséri a kassai roma családok áttelepülését Magyarországra a szlovák kormány romaügyi hivatala

Figyelemmel kíséri a két kassai cigány család áttelepülését Magyarországra a szlovák kormány romaügyi megbízottjának hivatala, ellenőrzi az információkat, és azok kiértékelése után nyilatkozat kiadását tervezi

2026. Július 31. 06:33, péntek | Belföld

Hőség - Fokozódik a kánikula a hétvégén

Fokozódik a kánikula a hétvégén, a legmelegebb órákban 40 Celsius-fok is lehet, miközben a hajnalok sem hoznak felfrissülést - derül ki a HungaroMet Nonprofit Zrt. előrejelzéséből.

2026. Július 31. 06:00, péntek | Belföld

Hőség - Kapitány István: Paks leállítása nem veszélyhelyzet

A paksi atomerőmű leállítása nem veszélyhelyzet, minden lépés a legszigorúbb biztonsági előírások szerint, előre kidolgozott rend alapján történik