Városlista
2025. november 3, hétfő - Győző

Hírek

2011. December 11. 14:23, vasárnap | Belföld
Forrás: OrientPress Hírügynökség

Jövő héten döntenek az új munka törvénykönyvéről

Jövő héten döntenek az új munka törvénykönyvéről

A honatyák jövő héten döntenek többek között az új munka törvénykönyvének végleges formájáról, valamint megválaszthatják a Kúria és az Országos Bírósági Hivatal elnökét.

Az új munka törvénykönyvének tervezetéről múlt héten kötött megállapodást a kormány a munkaadói és munkavállalói érdekképviseletekkel.

Kedden döntenek a képviselők az új munka törvénykönyvéről, amelynek tervezetéről az egyeztetéseket követően múlt héten született megállapodás annak a kollektív munkavállalói jogokra és a munkaviszonyra vonatkozó részéről a kormány, a munkaadói és munkavállalói érdekképviseletek között.

A megállapodást követően Matolcsy György úgy fogalmazott: az aláírók egyetértenek abban, hogy Magyarországnak szüksége van egy új törvényre, amely segíti az új munkahelyek megteremtését, védi a meglévőket és rugalmas munkavállalói formákat tesz lehetővé.

A képviselők megválaszthatják a Kúria, valamint az Országos Bírósági Hivatal elnökét is. Az előbbire Dr. Darák Péter, míg utóbbira Dr. Hanák Tünde a jelölt. Személyükről titkos szavazással döntenek majd a honatyák.

OrientPress Hírügynökség

Ezek érdekelhetnek még

2025. November 03. 07:16, hétfő | Belföld

Esővel és lehűléssel kezdődik november első hete, majd száraz, nyugodt idő várható

Esővel és lehűléssel kezdődik november első hete, majd keddtől már nyugodt, csendes őszi idő várható csapadék nélkül.

2025. November 02. 08:40, vasárnap | Belföld

Az ötös lottó nyerőszámai és nyereményei

A Szerencsejáték Zrt. tájékoztatása szerint a 44. héten megtartott ötös lottó és Joker számsorsoláson a következő számokat húzták ki:

2025. November 02. 08:37, vasárnap | Belföld

Orbán Viktor: Donald Tusk újabb támadást indított Magyarország ellen

Donald Tusk újabb támadást indított Magyarország ellen - közölte Orbán Viktor miniszterelnök szombaton a Facebook-oldalán.