Városlista
2025. szeptember 17, szerda - Zsófia

Hírek

2014. Június 20. 15:59, péntek | Belföld
Forrás: MTI

Június 30-án temetik Grosics Gyulát

Június 30-án temetik Grosics Gyulát

Június 30-án, hétfőn, 14 órakor a Szent István-bazilikában kerül sor Grosics Gyula, az Aranycsapat legendás kapusa temetésére.

A Magyar Labdarúgó Szövetség pénteki tájékoztatása szerint "a felejthetetlen Fekete Párduc barátai, tisztelői, és a szurkolók 12-13.45 között róhatják le kegyeletüket a ravatalnál."
A 14 órakor kezdődő temetési szertartás után Grosics Gyulát a Szent István-bazilika altemplomában, szűk családi körben helyezik végső nyugalomra.
Másnap, július elsején, kedden 16 órától a Szent István-bazilikában engesztelő szentmisét mutat be Kiss-Rigó László szeged-csanádi püspök Grosics Gyula lelki üdvéért.
Grosics Gyula, a Nemzet Sportolója június 13-án, nyolcvannyolc éves korában hunyt el. A futballista Dorogon kezdte pályafutását, majd a MATEOSZ, Bp. Honvéd és a Tatabánya csapataiban szerepelt. A magyar válogatott kapuját 86 alkalommal őrizte, 1954-ben világbajnoki ezüstérmet nyert, 1952-ben Helsinkiben pedig olimpia bajnoki címet szerzett.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Szeptember 17. 07:33, szerda | Belföld

Szijjártó Péter: Amerika feloldja a vízummentességi korlátozásokat a magyar állampolgárok előtt

Szeptember 30-tól az Egyesült Államokban feloldják a vízummentességi program korlátozásait minden magyar állampolgár előtt, ami újabb komoly eredmény Donald Trump elnök hivatalba lépése óta

2025. Szeptember 17. 07:31, szerda | Belföld

Orbán Viktor: egy korszak véget ért

Annak a korszaknak vége van, amikor azt tudtuk mondani, hogy tőlünk nyugatra minden jó, és semmi mást nem kell csinálni, mint lemásolni azt, ami ott történik

2025. Szeptember 17. 07:29, szerda | Belföld

KSH: a bruttó átlagkereset 693 700 forint volt, 9,0 százalékkal meghaladta az egy évvel korábbit

Júliusban a teljes munkaidőben alkalmazásban állók bruttó átlagkeresete 693 700, a nettó átlagkereset 479 500 forint volt.

2025. Szeptember 17. 07:27, szerda | Belföld

OKF: a fűtési szezon közeledtével érdemes próbafűtést végezni

A közelgő fűtési szezon előtt, még a hidegebb időjárás beállta előtt érdemes otthon próbafűtést végezni, amelynek során időben kiderülhetnek az esetleges meghibásodások, és el lehet végeztetni a szükséges javításokat