Városlista
2025. augusztus 5, kedd - Krisztina

Hírek

2012. Január 15. 14:39, vasárnap | Kék hírek
Forrás: mno.hu/MTI

Két boltba is berontott a késes fiatal

Két boltba is berontott a késes fiatal

Egy 17 éves fiú próbált meg kisboltokat kifosztani Miskolcon, a sikertelen rablási kísérletek után a rendőrség alig tíz perc alatt elfogta – közölte a Borsod megyei rendőr-főkapitányság szóvivője szombaton az MTI-vel.

Gaskó Bertalan elmondta: a fiú péntek délután Miskolcon a Gyula és a Rácz Ádám utca sarkán lévő kisboltba ment be késsel a kezében, és a bevétel átadására szólította fel az alkalmazottat. Az eladó ennek nem tett eleget, a rabló távozott.

Negyedóra múlva a közelben, a Károlyi utca sarkán található ABC-t akarta kifosztani, hasonlóan késsel fenyegetőzve, de itt sem tett szert zsákmányra.

A 17 éves sajószentpéteri fiút mintegy tíz perccel később elfogták a miskolci gyermekvédelmi intézetben.

A gyanúsított a kihallgatásakor azt mondta: rossz anyagi helyzetben lévő szülein szeretett volna segíteni a rablással. Beismerő vallomást tett egy tavaly december 20-i rablással kapcsolatban is.

A megyei rendőr-főkapitányság bűnügyi osztálya fegyveresen elkövetett rablás bűntette miatt indított eljárást.

Címkék: miskolc, rablás

Ezek érdekelhetnek még

2025. Augusztus 05. 07:32, kedd | Kék hírek

Egyhetes ellenőrzési akciót indít a rendőrség

Nagyszabású, az egész országra kiterjedő rendőri akció vette kezdetét, ami egészen a hét végéig, augusztus 10-ig tart majd. Ennek keretében a rendőrség elsősorban a gyorshajtásokat ellenőrzi majd.

2025. Augusztus 04. 07:55, hétfő | Kék hírek

Életveszélyt okozó késelés miatt vettek őrizetbe egy izraeli férfit az Ozora Fesztiválon

Életveszélyt okozó késelés miatt vettek őrizetbe egy izraeli férfit az Ozora Fesztiválon - tudatta a rendőrség vasárnap a honlapján.

2025. Július 23. 09:01, szerda | Kék hírek

Betört egy üzletbe, majd első dolga volt lefeküdni aludni - Videó

Két parfümöt elrakott, majd bevásárlótáskákból párnát hajtogatott és két pénztár közt elaludt. A rendőrök ébresztették.