Városlista
2026. június 26, péntek - János

Hírek

2018. Május 08. 08:57, kedd | Belföld
Forrás: mti

Két zalai fiatal magán tesztelte a saját készítésű drogukat

Két zalai fiatal magán tesztelte a saját készítésű drogukat

Előzetes letartóztatásba helyeztek két zalai fiatalt, aki lakóházuk padlásán amfetamint állított elő, az eredményt magukon tesztelték, majd értékesítették a kábítószert

- közölte a Zala Megyei Főügyészség kedden az MTI-vel. A közlemény szerint a rendőrök a házkutatások során olyan vegyi anyagokat, tablettákat, porokat, fecskendőket, digitális mérlegeket foglaltak le, amelyeket az elkövetők a kábítószer előállításához használtak. Az igazságügyi vegyész szakértő előzetes véleménye szerint a lefoglalt anyagok amfetamint tartalmaznak, ami kábítószernek minősül.

A két huszonéves férfi lakóhelyén a rendőrök több millió forintot találtak, és a kihallgatott tanúk vallomásai is azt támasztják alá, hogy az elkövetők értékesítették az általuk előállított kábítószert.

A Zalaegerszegi Járási és Nyomozó Ügyészség kábítószer-kereskedelem bűntette miatt indítványozta a két zalai férfi előzetes letartóztatását, amit a Zalaegerszegi Járásbíróság el is rendelt.

Címkék: drog, kábítószer, Zala

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 25. 19:00, csütörtök | Belföld

Hőség - Harmadfokú hőségriasztást rendelt el a tisztifőorvos szombattól

A várható extrém meleg miatt harmadfokú hőségriasztást rendelt el a tisztifőorvos szombattól;

2026. Június 25. 08:39, csütörtök | Belföld

Őrizetbe vették Fonyód volt fideszes polgármesterét

Különösen nagy vagyoni hátrányt okozó hűtlen kezelés bűntettének gyanúja miatt indított eljárást a rendőrség Fonyódon.

2026. Június 25. 07:00, csütörtök | Belföld

Hőség - Magyar Péter: kormányrendeletet fogadtunk el a védelmi tevékenység összehangolására

A hőségriadó miatti védelmi tevékenység összehangolására kormányrendeletet fogadott el a kabinet

2026. Június 24. 19:55, szerda | Belföld

Kapitány István: a kormány az energiafüggetlenség és ellátásbiztonság erősítésén dolgozik

A kormány Magyarország energiafüggetlenségének és ellátásbiztonságának erősítésén dolgozik tisztább, biztonságosabb és fenntarthatóbb energiával - mondta szerdai videóüzenetében Kapitány István.