Hírek
2021. Február 19. 05:00, péntek |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Ködös idő és napsütés is várható a hétvégén

Néhol még a hétvégén is készülni kell ónos esőre, kezdetben havazásra is, de komoly hideg nem várható. A ködös tájakon néhol csak 3 fokig melegszik a levegő, de többfelé napsütés és 10 fok feletti hőmérséklet lesz
- derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat országos előrejelzéséből.
Pénteken többnyire erősen felhős, borult, egyes részeken párás lesz az idő, de délután nyugaton már elvékonyodik, szakadozottá válik a felhőzet. A késő délutáni óráktól az ország északkeleti megyéiben gyenge eső, az északi, északkeleti határvidék közelében ónos eső, illetve a magasabban fekvő helyeken havas eső, havazás is kialakulhat. A leghidegebb órákban általában mínusz 2 és plusz 4 Celsius-fok között alakul a hőmérséklet, de az átmenetileg derült tájakon mínusz 5 foknál hidegebb is lehet. Napközben jellemzően plusz 5 és 14 fok között alakulnak a csúcsértékek, de az északkeleti megyékben 5 fok alatt is maradhat a hőmérséklet.
Szombaton reggelig néhol ónos eső is kialakulhat. A délelőtti órákban főleg egy északnyugat-délkeleti sávban elszórtan fordulhat elő kisebb eső, délutántól már nem valószínű csapadék. Napközben az ország nagy részén hosszabb-rövidebb időre kisüthet a nap. Estétől viszont ismét sokfelé képződhet köd. A minimumhőmérséklet mínusz 5 és plusz 4 fok között valószínű. A maximumok általában 7 és 14 fok között alakulnak, ezen belül délnyugaton lesznek a magasabb értékek. Ugyanakkor megjegyezték, hogy a tartósabban felhős, párás részeken csak 3-6 fokig melegszik majd a levegő.
Vasárnapra virradóra sokfelé várható köd, de nagy része napközben feloszlik. Emellett délelőtt kevesebb, délután több helyen hosszabb-rövidebb napsütés is várható. Számottevő csapadék nem valószínű, de elvétve előfordulhat szitálás. Estétől ismét kialakulnak a ködfoltok. A legalacsonyabb hőmérséklet mínusz 5 és plusz 4, a legmagasabb hőmérséklet általában 7 és 14 fok között alakul, de a tartósabban ködös helyeken csupán 3-6 fokot mérhetnek - olvasható az előrejelzésben.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 07. 16:00, hétfő | Belföld
NAV: július 5-től változik néhány adószabály
Július 5-től változik az alkalmazottjukat be nem jelentők és a hiánypótlási felhívást semmibe vevő cégekre vonatkozó néhány adószabály - tudatta a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) szombaton az MTI-vel.
2025. Július 07. 11:00, hétfő | Belföld
Meteorológia: hétfőn hevesebb zivatarok lehetnek szinte az egész országban
Hevesebb zivatarok alakulhatnak ki hétfőn szinte az egész országban - derül ki a HungaroMet Zrt. vasárnapi veszélyjelzéséből.
2025. Július 07. 08:00, hétfő | Belföld
NFI: már több mint egymillióan látták a Hogyan tudnék élni nélküled? című filmet
Tavaly december óta már több mint egymillióan látták a mozikban a Demjén Ferenc-slágerekre épülő Hogyan tudnék élni nélküled? című romantikus vígjátékot - közölte pénteken a Nemzeti Filmintézet (NFI) az MTI-vel.
2025. Július 07. 00:00, hétfő | Belföld
Repülőgép-szimulátort adtak át a Nyíregyházi Egyetemen
A helyi pilótaképzést támogató modern repülőgép-szimulátort adtak át szombaton a Nyíregyházi Egyetemen.