2014. Augusztus 11. 19:38, hétfő | Sport
Forrás: InfoVáros | Hajósi Miklós

Kovács Sanyi és az Opel Tigra!

Beszélgetés, Kovács Sándor autóversenyzővel.

Hétvégén egy FRT futamon vettél részt a Vígh Racing Team-mal. Egy Opel Tigra versenyautóval Kiskunlacházán.

- Egy hónappal ezelőtt életem nagy álma vált valóra, amikor bekerültem a Vígh Racing Team csapatába pilótaként.
Előtte éveken keresztül hobbi szinten gokartoztam. Nagy tisztelője vagyok az autósportoknak. Úgy érzem, kevés embernek adatik meg, hogy bekerüljön egy profi csapatba.
2014. július 12.-én volt az első versenyem az FRT-kupában. Ekkor egy Kupás Opel Astrával indultam. Nagyon élveztem és annyira megtetszett a versenyzés hogy "rabja lettem".
A mostani versenyem volt a második augusztus 9.-én ahol a már az Opel Tigrával indultam.

Két szabadedzésre volt lehetőséged a négy mért kör előtt. Mennyire és mire volt ez elég számodra?
-
A szabadedzésen barátkoztunk az autóval, kellett a két kör az ismerkedéshez, de a második körre egész megszoktam és a pályát is memorizáltam.

Következett a négy mért futam, és a nap is jól kinézett rátok. Hogy alakultak a futamaid?
-
A csapattól nagyon sok jó tanácsot kaptam, amit sikerült megvalósítani, és körről-körre gyorsulni. A verseny végére ötödik lettem nem sokkal lemaradva a negyedik helyről. Az idő kedvezett a versenyhez.

Ha lehetne mi az, amit másképp tennél?
- Technikai sport révén nagyon fontos megtanulnom a pontos és gyors váltásokat, az ideális íveket, és a rövid féktávokat. Igyekszek egyre több tapasztalatot szerezni, hogy egyre eredményesebb legyek.

Legközelebb, hol, milyen versenyen indulsz?