Hírek
2025. Május 31. 13:00, szombat |
Belföld
Forrás: mti
Maruzsa Zoltán: a magyar oktatási eredmények meghaladják a világ elitklubjának átlagát

A magyar oktatási eredmények meghaladják az Gazdasági Együttműködési és Fejlesztési Szervezet (OECD) átlagát, ami a világ elitklubja
A magyar oktatási eredmények meghaladják az Gazdasági Együttműködési és Fejlesztési Szervezet (OECD) átlagát, ami a világ elitklubja - emelte ki a Belügyminisztérium köznevelési államtitkára pénteken a budapesti Móricz Zsigmond Gimnáziumban, az Országos Középiskolai Tanulmányi Verseny (OKTV) díjátadó ünnepségén.
A PISA-mérésen a 15 éves magyar diákok eredményei a három mérési területből kettőben, matematikából és természettudományból meghaladják az OECD átlagát - fejtette ki Maruzsa Zoltán, példaként említve ezt a magyar köznevelés jó teljesítményére.
Hozzátette:
a díjazottak az Országos Középiskolai Tanulmányi Versenyen elért eredményeik alapján "ennek az erős rendszernek a legjobban teljesítő diákjai".
Azt mondta, tudja, hogy sok lemondás van az eredmények mögött, mivel a teljesítményt soha nem adják ingyen: ahhoz folyamatosan fejlődni kell, időt, energiát kell rá fordítani, készülni, tanulni, odafigyelni.
"A sikerhez, az eredményességhez erre a teljesítményre, erre az odafigyelésre, a céloknak a helyes megfogalmazására mindenképpen szükség van" - jelentette ki.
Fülöp Attila, a Belügyminisztérium gondoskodáspolitikáért felelős államtitkára arról beszélt, hogy az OKTV-versenyében 28 ezren indultak, de - mint fogalmazott - "ez nemcsak a statisztikáról, a számokról szól, hanem a szellemi jelenlétről".
Hangsúlyozta: nemcsak az odaérkezés, de az elindulás pillanata is fontos, amikor a diákok és felkészítő tanáraik úgy döntöttek, hogy "érdemes időt szentelni arra, hogy a könyv fölé hajoljunk és elmélyedjünk egy tudásban".
Úgy folytatta:
érdemes elhinni, hogy a világ el fogja ismerni azt, ha valaki elmélyült tudást szerez valamiben. Ez ma már nem magától értetődik, és elismerésre méltó egy olyan világban, amikor egyszerűbb gyorsnak és könnyebb "láthatónak" lenni, mint pontosnak és megalapozottnak
- magyarázta.
Varga-Bajusz Veronika, a Kulturális és Innovációs Minisztérium felsőoktatásért, szak- és felnőttképzésért, fiatalokért felelős államtitkára a magyar felsőoktatásról beszélt, amely - mint mondta - minden bizonnyal a legtöbb díjazott tanulmányainak következő állomása lesz.
Elmondta: az elmúlt években a felsőoktatás megújult, aminek célja, hogy felkészült, nemzetéért tenni tudó és tenni akaró, a magyar gazdaságot erősítő fiatalokat képezzenek, akik sikeresek lesznek, "mert a fiatalok sikere a nemzet sikere".
Hozzáfűzte, a megújulást négy alapelv mentén hajtották végre, ezek a versenyképesség, a rugalmasság, a kiszámíthatóság és az autonómia.
A díjazott diákok figyelmébe ajánlotta az Országos Tudományos Diákköri Konferenciát (OTDK), melynek idei, 37. kiírására több mint 70 ezer pályamű érkezett.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 30. 13:23, szerda | Belföld
Ma indul az új adategyeztetési kampány; a NAV ezúttal a hibás bevallásgyakoriságra figyelmeztet
A NAV ma értesíti azokat az adózókat, akik online számlaadat-szolgáltatásaik és pénztárgépadataik alapján 2025-ben átlépték az éves áfabevallásra vonatkozó értékhatárt, mégsem váltottak havi vagy negyedéves bevallásra.
2025. Július 30. 07:32, szerda | Belföld
Lázár János: minden HÉV-vonalat felújít a kormány
A kormány tervezi valamennyi HÉV-vonal felújítását, a munkálatokat pedig a szentendrei HÉV-vel kezdik, ahol sor kerül a teljes pálya, valamennyi állomás és az összes szerelvény rekonstrukciójára
2025. Július 29. 07:42, kedd | Belföld
Orbán Viktor: a lehető legkorábbi időponttal kell számolni a jövő évi választások kapcsán
A lehető legkorábbi dátummal kell számolni a jövő évi parlamenti választásokra való felkészülés során - mondta Orbán Viktor miniszterelnök, a Fidesz elnöke hétfőn a Harcosok órája címmel frissen indult online műsorban.
2025. Július 29. 07:41, kedd | Belföld
Szijjártó Péter: az amerikai beruházások ellensúlyozzák az Európai Bizottság által okozott károkat