Hírek
2020. Szeptember 19. 06:00, szombat |
Belföld
Forrás: mti
Megölte és kútba dobta lakótársát, letartóztatták

A Miskolci Járásbíróság egy hónapra elrendelte a letartóztatását annak a férfinak, aki a gyanú szerint szeptember 12-én megölte a lakótársát, majd a holttestet egy kútba dobta
- tájékoztatta a bíróság szóvivője pénteken az MTI-t. A gyanúsítottal szemben emberölés miatt indult eljárás, mely bűncselekmény akár 15 évig terjedő szabadságvesztéssel is büntethető - emlékeztetett Horváth Dóra.
Felidézte, hogy a gyanúsított és a sértett férfi egy ingatlan területén, de külön lakrészben élt Miskolcon.
Szeptember 12-én együtt italoztak, majd a gyanúsított ezidáig ismeretlen okból a sértettre támadt, többször megütötte és megszúrta, majd a holttestet ágyneműbe csomagolta és az udvaron lévő kútba dobta.
A bíróság álláspontja szerint a kiszabható büntetés súlyosságára tekintettel megalapozottan feltételezhető, hogy a gyanúsított szabadlábon hagyása esetén elrejtőzne, illetve veszélyeztetné a bizonyítási eljárás lefolytatását. Továbbá a gyanúsított személyi körülményeire figyelemmel az sem zárható ki, hogy újabb bűncselekményt követne el - közölte a szóvivő.
Ezért döntött a bíróság arról, hogy október 18-ig elrendeli a gyanúsított letartóztatását - tette hozzá.
A bíróság végzése ellen a gyanúsított és védője fellebbezett.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Szeptember 13. 09:27, szombat | Belföld
Ejtőernyős gyakorlattal folytatódott az Adaptive Hussars 2025
Ejtőernyős ugrást hajtottak végre a Különleges Műveleti Parancsnokság katonái pénteken a Várpalota határában lévő nullponti lő- és gyakorlótéren.
2025. Szeptember 13. 09:26, szombat | Belföld
Lázár János részletes, szigorú és őszinte vizsgálatot kért a magyarkúti vonatbaleset ügyében
Minden részletre kiterjedő, \"szigorú és őszinte vizsgálatot\" kért a MÁV vezetésétől a Magyarkút megállónál péntek reggel történt vonatbaleset ügyében az építési és közlekedési miniszter.
2025. Szeptember 13. 09:24, szombat | Belföld
Orbán Viktor: a háborús fenyegetettség közvetlen
A Lengyelországot ért szerdai dróntámadás példázata annak, milyen veszélyes körülmények között élünk nap mint nap, a háborús fenyegetettség közvetlen
2025. Szeptember 12. 07:23, péntek | Belföld
Agrometeorológia: az Alföldön csak lassan mérséklődik az aszály
A hét első felének esői, záporai sokfelé adtak alapos öntözést, de a Duna-Tisza közének déli felén továbbra is igen száraz a talaj.