Városlista
2026. augusztus 2, vasárnap - Lehel

Hírek

2025. Augusztus 06. 07:36, szerda | Belföld
Forrás: MTI

Meteorológusok szerint az átlagosnál melegebb és kissé szárazabb volt a július

Meteorológusok szerint az átlagosnál melegebb és kissé szárazabb volt a július

Az átlagosnál melegebb és kissé szárazabb volt a július - közölte a HungaroMet Zrt. a honlapján.

Az év hetedik hónapjáról készített elemzésben azt írták, az idei július középhőmérséklete országos átlagban 22,2 Celsius-fok volt, 0,7 fokkal meghaladta az 1991-2020-as évek átlagát.

Hozzátették: az Alföld középső és déli részén nagy területen 23 fok felett alakult a hónap középhőmérséklete. Az ország többi részén általában 21 és 23 fok között volt a júliusi átlaghőmérséklet, 20 fok alatti értékek csak hegyvidéki területeken fordultak elő.

Közölték azt is, hogy

a rekordszáraz júniust követően a július kevésbé száraz hónap volt, de a csapadék többnyire záporos jellege miatt nagy területi különbségek alakultak ki.
A júliusi havi csapadék országos átlagban - az eddig beérkezett adatok alapján - 60,5 milliméter volt, ami 16 százalékkal marad el a 1991-2020-as évek 71,8 milliméteres átlagától.

A csapadékosabb északnyugati és északkeleti tájakon nagyobb területen 90 milliméterél több csapadék hullott, míg a szárazabb középső országrészben és a Dél-Alföldön többfelé csak 20 milliméter közeli havi csapadékot mértek az állomások - írták.

Megjegyezték: Hercegszántó állomás - ahol júniusban semmi csapadékot nem mértek - júliusban is az ország legszárazabb része volt, és csupán 10,9 milliméter volt a júliusi csapadékösszeg.

Címkék: időjárás

Ezek érdekelhetnek még

2026. Augusztus 02. 11:00, vasárnap | Belföld

Hőség - Változik az ügyfélszolgálatok rendje a NAV-nál a jövő héten

Az adóhivatal ügyfélszolgálatain jövő héten is intézhetőek az adóügyek, de a rendkívüli körülmények miatt a személyes ügyfélfogadást hétfőtől szerdáig a helyszínek adottságaihoz igazítják.

2026. Augusztus 02. 09:39, vasárnap | Belföld

Robert Fico: Szlovákia kész árammal segíteni Magyarországnak

A szlovák kormányfő szerint Paks leállítása példatlan energiakrízist eredményezne.

2026. Augusztus 02. 08:00, vasárnap | Belföld

Hőség - Erős UV-B sugárzásra figyelmeztet a HungaroMet

Erős, a figyelmeztetési kritériumot meghaladó vasárnapi UV-B sugárzásra figyelmeztet, és fokozott védekezést javasol a HungaroMet Nonprofit Zrt. az MTI-hez szombaton eljuttatott közleményében.

2026. Augusztus 02. 06:00, vasárnap | Belföld

Magyar Péter: újra üzemel a Dunamenti Erőmű, Paks viszont ma leáll

A gyors javításnak köszönhetően 3 nap után újra üzemel Százhalombattán a Dunamenti Erőmű - jelentette be Facebook-oldalán a miniszterelnök szombaton délután.