Hírek
2022. Április 05. 13:05, kedd |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: mti
Nemzetközi megfigyelő: gördülékeny volt a szavazás

A vasárnapi magyar országgyűlési választás és népszavazás gördülékenyen, hatékonyan zajlott - jelentette ki Russell Nobile, a Judicial Watch nevű amerikai konzervatív szervezet képviselője kedden Budapesten.
Angol nyelvű sajtótájékoztatóján az ügyvéd azt mondta, hogy általánosságban semmiféle problémát nem találtak.
Russell Nobile úgy vélekedett, hogy Magyarországon a voksolást jobban szervezték meg, mint ahogyan az Egyesült Államok bizonyos részein szokták.
Kiemelte, hogy a különböző pártok képviselői együttműködtek a szavazóhelyiségekben.
Tapasztalataik szerint - mondta Russell Nobile - a választóknak keveset kellett várakozniuk.
Hangsúlyozta, hogy a pártok politikájával, helyzetével, médiajelenlétével nem foglalkoztak.
Ugyanazt a módszertant alkalmazták, amelyet az Egyesült Államokban is szoktak - közölte Russell Nobile. Hozzátette: őket alapvetően az érdekli, hogy ha valaki szeretne szavazni, és ennek érdekében megjelenik, akkor le tudja-e adni a voksát, valamint milyen körülmények között történik ez.
Közölte: a választás eredménye egyáltalán nem foglalkoztatja őket. Úgy fogalmazott: a feladatuk az, hogy megvizsgálják, tiszta-e a konyha, azt azonban nem nézik, hogy az emberek mit rendelnek.
Russell Nobile azt mondta, hogy a Judicial Watch alapvetően az átláthatóság és a jogállamiság védelmére összpontosít az Egyesült Államokban.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Október 04. 09:13, szombat | Belföld
Mohács 500 - Megkezdődik a mohácsi belváros és a nemzeti emlékhely megújítása
2025. Október 04. 09:11, szombat | Belföld
Orbán Viktor: az európai háborús stratégia egy délibáb
Az európai háborús stratégia tévedésen alapul, egy délibáb, össze fog omlani, súlyos következményei lesznek - jelentette ki a miniszterelnök pénteken a Kossuth rádió Jó reggelt, Magyarország! című műsorában.
2025. Október 04. 09:10, szombat | Belföld
Szijjártó Péter: a Rheinmetall modern védelmi ipari központot létesít Zalaegerszegen
A Rheinmetall modern védelmi ipari fejlesztési és mérnöki központot létesít Zalaegerszegen nagyjából 3,7 milliárd forintos beruházással, nyolcvan, magas képzettséget igénylő munkahelyet teremtve
2025. Október 03. 07:01, péntek | Belföld
Energiaügyi államtitkár: 20 százalékkal emelkedne Magyarország energiaszámlája az orosz energiaembargó hatására
Húsz százalékkal emelkedne Magyarország energiaszámlája az orosz energiaembargó hatására - jelentette ki az Energiaügyi Minisztérium (EM) parlamenti államtitkára csütörtökön Szegeden.