Városlista
2025. szeptember 17, szerda - Zsófia

Hírek

2011. December 14. 14:37, szerda | Belföld
Forrás: OrientPress Hírügynökség

Orbán: nehezen de elérhető, hogy ne csússzunk recesszióba

Orbán: nehezen de elérhető, hogy ne csússzunk recesszióba

Reális, ám nehezen elérhető célkitűzésnek tartja Orbán Viktor, hogy a magyar gazdaság jövőre ne csússzon recesszióba.

A miniszterelnök ezt a Széll Kálmán Alapítvány zárt rendezvényén tartott beszédében mondta, amelyről a Hír TV számolt be.

Orbán Viktor közölte, idén még egyedi intézkedésekkel, jövőre már ezek nélkül is 3 százalék alatti lesz a hiány. A kormányfő elmondta azt is, hogy a kormány és a bankszövetség között zajló tárgyalások biztatóak, és könnyen lehet, hogy a megállapodást ki tudják egészíteni olyan záradékokkal, amelyek a jövő évi gazdasági finanszírozásban való banki részvételről szólnak.

Közben a Napi Gazdaság azt írja, hogy közelednek az álláspontok a Bankszövetség és a kormány között a devizahitelesek problémájának megoldásában. Patai Mihály, a Bankszövetség elnöke azt mondta olyan érdemi, hosszú távú megállapodásra készülnek, amely alapvetően határozza meg a lakossági bankolás jövőjét, ám e területen a megállapodás ellenére sem vár komolyabb fejlődést a szakember. Patai Mihály szerint a következő 3-5 évben a szűkülő likviditás miatt sokkal visszafogottabban tudnak majd kihelyezni a bankok, ami azt is jelenti, hogy a hazai bankrendszer tervezett profitja drasztikusan csökken.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Szeptember 17. 07:33, szerda | Belföld

Szijjártó Péter: Amerika feloldja a vízummentességi korlátozásokat a magyar állampolgárok előtt

Szeptember 30-tól az Egyesült Államokban feloldják a vízummentességi program korlátozásait minden magyar állampolgár előtt, ami újabb komoly eredmény Donald Trump elnök hivatalba lépése óta

2025. Szeptember 17. 07:31, szerda | Belföld

Orbán Viktor: egy korszak véget ért

Annak a korszaknak vége van, amikor azt tudtuk mondani, hogy tőlünk nyugatra minden jó, és semmi mást nem kell csinálni, mint lemásolni azt, ami ott történik

2025. Szeptember 17. 07:29, szerda | Belföld

KSH: a bruttó átlagkereset 693 700 forint volt, 9,0 százalékkal meghaladta az egy évvel korábbit

Júliusban a teljes munkaidőben alkalmazásban állók bruttó átlagkeresete 693 700, a nettó átlagkereset 479 500 forint volt.

2025. Szeptember 17. 07:27, szerda | Belföld

OKF: a fűtési szezon közeledtével érdemes próbafűtést végezni

A közelgő fűtési szezon előtt, még a hidegebb időjárás beállta előtt érdemes otthon próbafűtést végezni, amelynek során időben kiderülhetnek az esetleges meghibásodások, és el lehet végeztetni a szükséges javításokat