Hírek
2025. Január 23. 07:52, csütörtök |
Belföld
Forrás: MTI
Orbán Viktor: itt a repülőrajt!
Nem ígérgetünk, hanem dolgozunk és teljesítünk - mondta Orbán Viktor miniszterelnök hozzátéve, az állampapírok után 1700 milliárd forintnyi kamatot fizetnek ki a magyar lakosságnak.
A kormányfő közösségi oldalán hangsúlyozta: beindult a Demján Sándor terv a kis- és középvállalkozók számára, a dolgozó fiatalokat pedig munkáshitellel támogatják, amely szintén elindult.
"De ez nem minden, mert az idén, év elején több mint 800 ezer magyar családnál komoly pénz áll a házhoz" - hívta fel a figyelmet Orbán Viktor, hozzátéve: ez annak köszönhető, hogy az elmúlt években sokan vásároltak magyar állampapírt.
"Az állampapírok után 2025-ben 1700 milliárd forintnyi kamatot fizetünk ki a magyar lakosságnak. A kamatkifizetések január 20-án megkezdődtek, és minden hónap végén folytatódnak" - közölte a miniszterelnök.
Elmondta továbbá, hogy 2025 első negyedévében csak állampapírok után 954 milliárd forint kerül a magyar családok zsebébe.
"Ez jó a családoknak, jó a magyar gazdaságnak, és jó Magyarországnak. Hiszen így nem a külföldi befektetőkhöz kerül a pénz - nem őket hizlaljuk -, hanem a magyar embereknek fizetünk kamatot, amit aztán arra költenek, amire csak akarnak. Így kezdődik egy fantasztikus év" - fogalmazott Orbán Viktor.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 30. 11:00, csütörtök | Belföld
Telex - Orbán Viktor: liberális kormányzás és nemzeti ellenzék időszaka kezdődik
A választással a 16 évig tartó nemzeti kormányzás korszaka lezárult, egy új időszak, a liberális kormányzás és a nemzeti ellenzék időszaka kezdődik
2026. Április 30. 11:00, csütörtök | Belföld
Magyar Péter: hasznos és konstruktív megbeszélést folytattam António Costával, az Európai Tanács elnökével
Hasznos és konstruktív megbeszélést folytattam António Costával, az Európai Tanács elnökével - közölte Magyar Péter, a Tisza Párt elnöke, miniszterelnök-jelölt szerdán este a Facebook-oldalán.
2026. Április 30. 07:25, csütörtök | Belföld
Magyar Péter: hamarosan érkeznek az uniós források
Hamarosan érkeznek az európai uniós források Magyarországra - közölte Magyar Péter leendő miniszterelnök, miután egyeztetett Ursula von der Leyennel, az Európai Bizottság elnökével szerdán Brüsszelben.
2026. Április 29. 13:00, szerda | Belföld
Kamatdöntés - Varga Mihály: egyhangúlag döntött a monetáris tanács az alapkamat szinten tartásáról
Egyhangúlag és egyetlen napirendi javaslatként döntött a Magyar Nemzeti Bank (MNB) Monetáris Tanácsa az alapkamat szinten tartásáról
