Városlista
2026. július 2, csütörtök - Ottó

Hírek

2020. Április 30. 10:58, csütörtök | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Rendkívüli pályázatokat hirdet a Hangfoglaló Program

Rendkívüli pályázatokat hirdet a Hangfoglaló Program

A kiírásokkal a zenekarok, a koncerthelyszínek és technikusok együttműködését ösztönzik, valamint könnyűzenei oktatási anyagok készítését támogatják.

A Hangfoglaló Program szerdai közleménye emlékeztet arra, hogy a koronavírus-járvány miatt nagyszámú koncert maradt el március közepe óta, ami az előadóművészeket, a helyszíneket és az események létrejöttéhez nélkülözhetetlen technikai személyzetet is nehéz helyzetbe hozta. Ezért az NKA Hangfoglaló Könnyűzene Támogató Program Kollégiuma 60 millió forintot szán olyan, szigorúan közönség bevonása nélkül rögzítendő koncertfelvételek megszületésére, amelyek létrehozásán zenekarok és profi technikusok közösen dolgoznak, terjesztésükben pedig korábban már működő koncerthelyszínek vesznek részt.

Mint írják, a maximum 20 perces, minimum 4 dalt felvonultató felvételek esetében nem feltétel, hogy új vagy akár korábban be nem mutatott szerzemények hangozzanak el. A profi technikával, szakemberek bevonásával készült koncertfilmek első bemutatásának joga az együttműködő koncerthelyszíneket illeti majd meg, akik saját honlapjaikon, közösségi felületeiken ezzel nemcsak az adott produkciót, de önmagukat is népszerűsíthetik. Egy-egy produkció maximum 600 ezer forintra pályázhat, és kitétel, hogy ugyanaz a közreműködő legfeljebb két pályázatnak lehet részese annak érdekében, hogy minél többen részesülhessenek a támogatásból.

A Hangfoglaló Program Kollégiuma a mindennapok részévé vált online oktatásra reagálva 12 millió forintos keretösszegű felhívással szeretné ösztönözni a világhálón közzétehető, könnyűzenei oktatóanyagok megszületését is. Ebben az esetben is alapfeltétel a profi technikai személyzet bevonása, akiknek a közreműködésével 15-30 perces oktatóvideók készíthetők.

A pályázati felhívás szerint az elsősorban az ének-zene, történelem, magyar irodalom vagy osztályfőnöki órákon használható tananyagok a könnyűzene bármely szegmensével foglalkozhatnak. A kollégium célja többek között a hangszeres oktatóvideók, könnyűzene-történeti előadások, az irodalom és a zene kapcsolatát bemutató tananyagok és a könnyűzene tudatos használatáról szóló ismeretanyagok terjesztése - áll az MTI-hez eljuttatott közleményben.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 02. 09:00, csütörtök | Belföld

Velkey György László: Szijjártó Péter kétmilliárd forintért bérelt magánrepülőgépeket tavaly

Szijjártó Péter volt külügyminiszter tavaly több mint kétmilliárd forint értékben bérelt magánrepülőgépeket \"a magyar adófizetők pénzéből\" - írta a Külügyminisztérium parlamenti államtitkára szerdán a Facebook-oldalán.

2026. Július 02. 06:46, csütörtök | Belföld

Katasztrófavédelem: nyugaton és keleten is vihar okozott károkat

Az ország nyugati és keleti felén is károkat okozott a vihar szerda délután, Győr-Moson-Sopron, Vas, Zala, valamint Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegyében sok helyen kérik a tűzoltók segítségét

2026. Július 02. 06:43, csütörtök | Belföld

Magyar Péter: a kormány döntött a százezer forintos iskolakezdési támogatásról

A kormány döntött a százezer forintos iskolakezdési támogatásról - közölte a miniszterelnök Facebook-oldalán.

2026. Július 01. 11:00, szerda | Belföld

Országos közlekedésszervező és gördülőállomány-kezelő társaság jön létre az uniós források felhasználhatósága érdekében

Benyújtotta kedden a kormány az országos közlekedésszervező és az országos gördülőállomány-kezelő társaság létrehozása érdekében szükséges törvényjavaslatot az Országgyűlésnek.