Városlista
2026. június 23, kedd - Zoltán

Hírek

2019. November 07. 06:31, csütörtök | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Szalmonellával fertőzött mandulát vont ki a forgalomból az egyik áruházlánc

Szalmonellával fertőzött mandulát vont ki a forgalomból az egyik áruházlánc

Szalmonellával fertőzött mandulát vont ki a forgalomból az Aldi - közölte honlapján a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) szerdán.

Az Aldi tájékoztatókat helyezett el üzleteiben és honlapján. A termék bármelyik áruházba visszavihető, az üzletlánc blokk nélkül is visszatéríti vételárát.

A visszahívott termék a 200 grammos kiszerelésű Happy Harvest egész mandula. Minőségmegőrzési ideje: 2020.04.22. és 2020.04.23. - írták.

A Nébih arra kéri a fogyasztókat, hogy ha az érintett termékből vásároltak, ne használják fel.

Mint kiemelték: a Salmonella baktérium súlyos, lázzal, hasmenéssel, hányással járó gyomor- és bélrendszeri megbetegedést okozhat.

A sütés, főzés a baktériumot elpusztítja, ezért csak a nyersen felhasznált őrölt mandula fogyasztása jelenthet egészségi kockázatot - tették hozzá.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 22. 14:00, hétfő | Belföld

Hőség - Hegedűs Zsolt: vigyázzunk magunkra és figyeljünk egymásra!

Vigyázzunk magunkra és figyeljünk egymásra! - erre kért mindenkit a hőség miatt az egészségügyi miniszter vasárnap, azt hangsúlyozva: ilyenkor a legfontosabb, hogy pótoljuk a folyadékot.

2026. Június 22. 14:00, hétfő | Belföld

Ruszin-Szendi Romulusz: a katonák döntöttek

2026. Június 22. 10:00, hétfő | Belföld

Háromra emelkedett a tótvázsonyi halálos autóbaleset áldozatainak száma

Háromra emelkedett a szombat éjjeli tótvázsonyi halálos autóbaleset áldozatainak száma, ketten a helyszínen vesztették életüket, egy ember pedig a kórházban hunyt el.