Városlista
2025. szeptember 17, szerda - Zsófia

Hírek

2015. Október 26. 07:34, hétfő | Belföld
Forrás: MTI

Százhatvannál is több országból érkeztek hallgatók Magyarországra

Százhatvannál is több országból érkeztek hallgatók Magyarországra

Százhatvannál is több országból érkeztek hallgatók Magyarországra az idei tanévben - írja a Magyar Nemzet a hétfői számában az Oktatási Hivatal (OH) adataira hivatkozva.

Az OH kimutatása szerint jelenleg 65 hazai felsőoktatási intézményben tanulnak külföldiek, akik a környező országok közül Németországból, Szlovákiából, Romániából, és Szerbiából, a távolabbi országok közül Iránból, és Nigériából érkeztek Magyarországra.

Az idei tanévben a külföldiek közül legtöbben, 6797-en az általános orvosi szakon tanulnak. Népszerű a fogorvosi képzés, amelyen 1291-en folytatnak tanulmányokat, míg a gyógyszerészeti és az állatorvosi képzést több mint ezer külföldi választotta, de népszerű az ELTE anglisztika alapszaka is. Jó a nemzetközi elismertsége a Semmelweis Egyetem gyógytornászképzésnek,valamint a Budapesti Corvinus Egyetem kertészmérnöki szakának. A nem állami fenntartású intézmények közül a Közép-Európai Egyetem és a Budapesti Metropolitan Főiskola vonzza leginkább a külföldieket.

Az idén ősszel 23 586 külföldi állampolgárságú hallgatót regisztrált a hivatal, tavaly 22 504, míg 2013-ban 22 496 főt vettek fel a magyar egyetemek és főiskolák.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Szeptember 17. 07:33, szerda | Belföld

Szijjártó Péter: Amerika feloldja a vízummentességi korlátozásokat a magyar állampolgárok előtt

Szeptember 30-tól az Egyesült Államokban feloldják a vízummentességi program korlátozásait minden magyar állampolgár előtt, ami újabb komoly eredmény Donald Trump elnök hivatalba lépése óta

2025. Szeptember 17. 07:31, szerda | Belföld

Orbán Viktor: egy korszak véget ért

Annak a korszaknak vége van, amikor azt tudtuk mondani, hogy tőlünk nyugatra minden jó, és semmi mást nem kell csinálni, mint lemásolni azt, ami ott történik

2025. Szeptember 17. 07:29, szerda | Belföld

KSH: a bruttó átlagkereset 693 700 forint volt, 9,0 százalékkal meghaladta az egy évvel korábbit

Júliusban a teljes munkaidőben alkalmazásban állók bruttó átlagkeresete 693 700, a nettó átlagkereset 479 500 forint volt.

2025. Szeptember 17. 07:27, szerda | Belföld

OKF: a fűtési szezon közeledtével érdemes próbafűtést végezni

A közelgő fűtési szezon előtt, még a hidegebb időjárás beállta előtt érdemes otthon próbafűtést végezni, amelynek során időben kiderülhetnek az esetleges meghibásodások, és el lehet végeztetni a szükséges javításokat