Hírek
2020. November 20. 10:08, péntek |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Szeptemberre csaknem elérte az áramfogyasztás az egy évvel ezelőttit
A koronavírus-járvány első hulláma jelentős visszaesést okozott az áramfogyasztásban, de a nyár folyamán a villamosenergia-felhasználás csökkenése mérséklődött, a szeptemberi fogyasztás szinte azonos volt a tavalyival
- közölte a Magyar Energetikai és Közmű-szabályozási Hivatal (MEKH) csütörtökön az MTI megkeresésére.
A hivatal a járvány második hullámára vonatkozó kérdésre azt írta: a téli időszakra nehéz előre jelezni a villamosenergia-felhasználás alakulását, miután a pandémiás helyzet tavasszal indult. Az eddigi adatokból az látszik, hogy a nagy fogyasztó üzemek működésének korlátozása miatt jelent meg nagy visszaesés a villamosenergia-felhasználásban, a lakossági fogyasztók otthoni munkavégzése nem csökkentette érdemben a fogyasztást - jelezte a MEKH.
A válaszban kitértek arra is, hogy a Mavir Magyar Villamosenergia-ipari Átviteli Rendszerirányító Zrt. vizsgálta a téli időszakban várható fogyasztói igényeket, a rendelkezésre álló erőművi teljesítményeket és az importenergia jellemzőit. Az elemzés megállapította, hogy a régiós források rendelkezésre állása esetén még szélsőségesen magas fogyasztói igény esetén is biztosítható a fogyasztók ellátása.
A földgázfogyasztók ellátása a fűtési időszakban biztosított, a betárolási időszak végére a tárolókban több mint 6,4 milliárd köbméter földgáz állt rendelkezésre - közölte a hivatal.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 25. 08:39, csütörtök | Belföld
Őrizetbe vették Fonyód volt fideszes polgármesterét
Különösen nagy vagyoni hátrányt okozó hűtlen kezelés bűntettének gyanúja miatt indított eljárást a rendőrség Fonyódon.
2026. Június 25. 07:00, csütörtök | Belföld
Hőség - Magyar Péter: kormányrendeletet fogadtunk el a védelmi tevékenység összehangolására
A hőségriadó miatti védelmi tevékenység összehangolására kormányrendeletet fogadott el a kabinet
2026. Június 24. 19:55, szerda | Belföld
Kapitány István: a kormány az energiafüggetlenség és ellátásbiztonság erősítésén dolgozik
A kormány Magyarország energiafüggetlenségének és ellátásbiztonságának erősítésén dolgozik tisztább, biztonságosabb és fenntarthatóbb energiával - mondta szerdai videóüzenetében Kapitány István.
2026. Június 24. 15:26, szerda | Belföld
Benyújtották az ügynökakták nyilvánosságra hozatalát előkészítő törvényjavaslatot
A Tisza Párt parlamenti képviselője, Melléthei-Barna Márton kedd este benyújtotta azt a törvényjavaslatot, amely az ügynökakták nyilvánosságra hozatalát készíti elő.
