Hírek
2023. Szeptember 19. 13:36, kedd |
Belföld
Forrás: MTI
Szijjártó Péter: érdekeltek vagyunk a visegrádi együttműködés fenntartásában
A cseh elnökség alatti első külügyminiszteri V4-es ülésen mindenki világossá tette, hogy érdekeltek vagyunk a visegrádi együttműködés fenntartásában - közölte a külgazdasági és külügyminiszter hétfő este a Facebook-oldalán.
"Az világos, hogy az Ukrajnában zajló háború kapcsán különböző megközelítéseket alkalmazunk, de az is, hogy a nemzetközi politikában számos olyan ügy van, amelyben a közös álláspont kialakítása és képviselete mindannyiunk nemzeti érdekét szolgálja. Ezért abban maradtunk, hogy továbbra is aktív lesz a visegrádi csoport miniszteri együttműködése és rendszeresen találkozunk folytatva a munkát" - írta Szijjártó Péter.
Hozzátette, megvitatták az Ukrajnából érkező gabonaimport tilalmát és az érintett országok álláspontjai itt is egybevágtak, az ülésen "többen sem leplezték csalódottságukat az Európai Bizottság eljárása kapcsán".
"A Bizottságnak kötelessége lenne a tagállamok érdekeinek képviselete, de ebben a Bizottság most kudarcot vallott. Én megerősítettem, hogy Magyarország tartja magát az eredeti megállapodáshoz, vagyis elősegítjük az ukrán gabona tranzitját Magyarországon keresztül, hogy az különböző tengeri kikötőkön át eljusson azokba az afrikai országokba, ahol nagy szükség van rá, ugyanakkor nem fogjuk engedni, hogy az ukrán gabonával tönkretegyék a magyar gazdákat." - jelentette ki a magyar külügyminiszter.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 22. 12:00, péntek | Belföld
Gajdos László: nem érkezik több azbeszt tartalmú kőzet Ausztriából
Péntektől leállítja az azbeszt tartalmú kőzet Magyarországra irányuló értékesítését az osztrák cég - közölte az élő környezetért felelős miniszter csütörtökön a Facebook-oldalára feltöltött videóban.
2026. Május 22. 09:00, péntek | Belföld
Napos, száraz, nyáriasan meleg idő várható a pünkösdi hosszú hétvégén
Napos, száraz, nyáriasan meleg idő várható a pünkösdi hosszú hétvégén, a csúcshőmérséklet a 30 Celsius-fokot is megközelítheti. A szél többfelé lesz élénk, olykor erős
2026. Május 22. 07:10, péntek | Belföld
Magyar Péter: jól haladnak a tárgyalások az uniós forrásokról
2026. Május 21. 15:00, csütörtök | Belföld
Vitézy Dávid: újjáépül a lengyel-magyar barátság a közlekedésben is
Újjáépítik a lengyel-magyar barátságot a közlekedésben is - írta közösségi oldalán a közlekedési és beruházási miniszter szerdán, miután tárgyalt Dariusz Klimczak lengyel infrastruktúráért felelős miniszterrel.
