Városlista
2024. május 9, csütörtök - Gergely

Hírek

2014. November 26. 05:00, szerda | Belföld
Forrás: OrientPress Hírügynökség

Tízórás lesz a munkanap a minisztériumokban?

Tízórás lesz a munkanap a minisztériumokban?

A Miniszterelnökség után több tárca, illetve számos minisztériumi háttérintézmény is fontolgatja a tízórás munkanapra történő átállást. A kormányablakok nyitva tartását decembertől azonban lerövidítik - írja a Magyar Nemzet.

A Magyar Nemzet írásos kérdéseire a Miniszterelnökség csak a meghosszabbított munkaidő bevezetését ismerte el, arról nem írtak, emiatt hányan veszítették el az állásukat, volt-e, akit elbocsátottak, illetve hányan mondtak fel önszántukból. Leszögezték: amióta Lázár János vezeti a Miniszterelnökséget, azóta a munkaidő reggel fél nyolctól este fél hatig tart, de bizonyos esetekben az átlag munkaidő 10-12 óra is lehet. Hozzátették: a Miniszterelnökségen dolgozók elfogadták ezt a munkarendet.

A lap arról is érdeklődött, hogy más minisztériumoknál is átvették-e a Miniszterelnökségen bevezetett hosszított munkaidőt. A Miniszterelnökség azt közölte, hogy a minisztériumok munkaidejéről az adott miniszter rendelkezik. Több „hírbe hozott” tárcát is megkerestünk, ám lapzártánkig csupán a Honvédelmi Minisztérium válaszolt. Leszögezték: nem tervezik a 10 órás munkanap bevezetését.

A lap arról is ír, hogy december 1-jétől jelentősen lerövidül a kormányhivatalok nyitvatartási ideje. Bár az integrált ügyfélszolgálatok már három éve az ügyfélbarát ügyintézés jegyében reggel nyolc órától este nyolc óráig tartanak nyitva annak érdekében, hogy senkinek ne kelljen szabadságot kivennie azért, hogy új okmányt csináltasson magának, a jövő héttől ez megváltozik, és újra jórészt munkaidőben tartanak majd nyitva az egységek. A Miniszterelnökség lapunknak küldött válasza szerint a pontos nyitva tartás idejét megyénként és kerületenként a kormányhivatalok határozzák meg, vagyis az változó lehet, de a hétfői és a csütörtöki nyitva tartás egységes lesz: hétfőn 7 és 17 óra, csütörtökön pedig 8 és 18 óra között tart nyitva jövő héttől minden kormányablak.

A legtöbb ügyfélszolgálat általában a többi munkanapon fél ötig, ötig fogadja majd az ügyfeleket. A Miniszterelnökség az eddigi tapasztalatokkal és a helyi sajátosságok figyelembevételével indokolta a változtatást. Mint írták, az esti órákban 1 százalék körül mozgott a kihasználtság. A módosításnak köszönhetően a legforgalmasabb időszakokban a lehető legtöbb ügyintéző áll majd rendelkezésre, vagyis felgyorsul az ügyintézés ideje – tették hozzá.

A tárca leszögezte: a nyitvatartási idő lerövidítése miatt nem lesz létszámleépítés, eddig ugyanis létszámhiány volt, és két műszakot kellett szervezni. A következő időszakban megnyíló kormányablakokban az addig más ügyfélszolgálatokon dolgozó, megfelelő végzettségű ügyintézőket is alkalmazni fogják, illetve folyamatosak a továbbképzések is. Jelenleg mintegy 70 kormányablak működik az országban, csak idén, az első fél évben több mint 700 000 ügyet intéztek a polgárok ezekben országszerte.

Ezek érdekelhetnek még

2024. Május 09. 13:28, csütörtök | Belföld

Gulyás Gergely: Magyarország érdeke, hogy minél több kínai beruházás érkezzen

Magyarország érdeke, hogy minél több kínai beruházás érkezzen az országba - jelentette ki a Miniszterelnökséget vezető miniszter a csütörtöki Kormányinfón, Budapesten.

2024. Május 09. 09:39, csütörtök | Belföld

Orbán Viktor fogadta az állami látogatásra Magyarországra érkező kínai államfőt

Orbán Viktor miniszterelnök és felesége, Lévai Anikó szerda este a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtéren fogadta Hszi Csin-pinget, a Kínai Népköztársaság elnökét és házastársát

2024. Május 08. 15:10, szerda | Belföld

Szijjártó Péter: a Jaguar kulcsszerepet szán a budapesti fejlesztőközpontjának

A Jaguar kulcsszerepet szán a budapesti fejlesztőközpontjának a következő évek globális fejlesztési stratégiájában - írta a külgazdasági és külügyminiszter szerdán a Facebook-oldalán.

2024. Május 08. 10:19, szerda | Belföld

Szijjártó Péter: egyre több magyar vállalat lép be a kínai piacra

Egyre több magyar vállalat lép be a kínai piacra, egyre több magyar vállalat kereskedik kínai partnerekkel, nő a turisztikai forgalom és egyre több hallgatót fogadnak kölcsönösen egyetemeink