Hírek
2022. Május 13. 15:06, péntek |
Belföld
Forrás: mti/fotó: police.hu
Több mint tizenegyezren érkeztek csütörtökön Ukrajnából
Magyarországra csütörtökön az ukrán-magyar határszakaszon 5670 ember lépett be, míg a román-magyar határszakaszon belépők közül 5777-en nyilatkoztak úgy, hogy Ukrajnából érkeztek
- közölte az Országos Rendőr-főkapitányság (ORFK) pénteken az MTI-vel.
A beléptetettek közül a rendőrség 463 embernek állított ki ideiglenes tartózkodásra jogosító igazolást, ami 30 napig érvényes. Nekik fel kell keresniük az Országos Idegenrendészeti Főigazgatóság tartózkodási helyük szerint illetékes hivatalát a végleges okmányok beszerzése érdekében - tájékoztatott az ORFK.
Az ukrajnai háború elől csütörtökön 305 ember, köztük 89 gyermek érkezett Budapestre vonattal - tudatták.
A Budapesti Rendőr-főkapitányság (BRFK) azt közölte pénteken a police.hu oldalon, hogy a Készenléti Rendőrséggel és rendőrjárőrképzésben részt vevőkkel segíti az Ukrajnából vonattal érkező menekülteket. A feladatokban támogatást nyújt a Budapesti Polgárőr Szövetség is.
A rendőrök folyamatosan tartják a kapcsolatot a Katasztrófavédelmi Főigazgatóság, az Országos Idegenrendészeti Főigazgatóság, a Magyar Államvasutak Zrt., a Budapesti Közlekedési Központ, a Fővárosi Önkormányzati Rendészeti Igazgatóság, Budapest Főváros Kormányhivatala, valamint a segélyszervezetek munkatársaival - áll a közleményben.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 08. 14:00, szerda | Belföld
Az érdekelt gazdasági szereplők javaslatot készítettek a külföldiek foglalkoztatásának szabályozására
2026. Július 08. 11:00, szerda | Belföld
Élelmiszerárak és a forint árfolyama tartja kordában az inflációt
2026. Július 08. 09:00, szerda | Belföld
Orbán Viktor: Stop önkény
Orbán Viktor korábbi miniszterelnök, a Fidesz elnöke arra hívott fel mindenkit, hogy vegyen részt a pártja által \"az önkényuralom ellen\" meghirdetett csütörtöki budapesti tüntetésen.
2026. Július 08. 07:31, szerda | Belföld
A Tanú című filmmel elindult az átmeneti adás az M1-en kedd este
Szimbolikus időpontban, 19:56-kor elindult az átmeneti adás az M1 csatornán Bacsó Péter A tanú című filmjével - közölte az MTVA Sajtó és Marketing Irodája kedd este az MTI-vel.
