Hírek
2017. Szeptember 21. 12:41, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti
Többfelé mérsékelték, illetve visszavonták a sok eső miatti figyelmeztetéseket
Több megyében mérsékelték, illetve visszavonták a sok eső miatt korábban kiadott figyelmeztetéseket.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat által az MTI-hez csütörtökön eljuttatott veszélyjelzés szerint Borsod-Abaúj-Zemplén megyében visszavonták a harmadfokú figyelmeztetést.
Már csak Jász-Nagykun-Szolnok megyében van érvényben másodfokú, míg a fővárosban és Pest, továbbá Bács-Kiskun, Békés, Csongrád, Fejér és Komárom-Esztergom megyében elsőfokú figyelmeztetés.
Azt írták: az ország középső részén - legfőképp az Alföld északi részén - várható 20-40 milliméter fölötti csapadék. Estétől csökken a csapadékhajlam.
Kiemelték továbbá, hogy az északi, északnyugati szél leginkább a Dunántúlon és északkeleten lesz viharos. Emiatt Budapestre és Pest megyére, valamint Borsod-Abaúj-Zemplén, Fejér és Veszprém megyére adtak ki elsőfokú figyelmeztetést. A késő délutáni, kora esti óráktól mérséklődik a légmozgás - tették hozzá.
Pénteken a kritériumokat elérő veszélyes időjárási jelenség nem várható - írta a meteorológiai szolgálat.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 16. 10:00, kedd | Belföld
Leépít a Mediaworks, keddtől felfüggesztik a Bors napilap nyomtatott kiadását
2026. Június 16. 09:00, kedd | Belföld
OGY - Nagy Imrére és mártírtársaira emlékezik a parlament
Nagy Imre miniszterelnök és mártírtársai 1989-es újratemetésének napjára emlékezik kedden az Országgyűlés, amely megvitatja az európai uniós forrásokhoz való hozzáférés érdekében szükséges egyes törvények módosítását.
2026. Június 16. 07:16, kedd | Belföld
Orbán Viktor szerint abszurd, hogy a sejtetések és a sugalmazások miatt minket gondolnak korruptnak
Miközben bűnözők támogatják a Tiszát, aközben a sejtetések meg a sugalmazások miatt minket gondolnak korruptnak, ez a helyzet abszurditása - mondta a volt miniszterelnök az Indexnek adott, hétfő este publikált interjújában.
2026. Június 15. 13:00, hétfő | Belföld
Kármán András: a kormány nyilvánosságra hozza a helyreállítási tervet
Nyilvánosságra hozza Magyarország helyreállítási tervét a következő napokban a kormány, amely az európai uniós források hazahozatalának feltétele.
