Városlista
2025. július 4, péntek - Ulrik

Hírek

2016. Február 25. 14:47, csütörtök | Belföld
Forrás: mti

Többször borús lesz az ég, de melegszik az idő a hétvégén

Többször borús lesz az ég, de melegszik az idő a hétvégén

Napsütésre is számítani lehet, de a hétvégén is többször beborul az ég, sokfelé várható csapadék. Ezzel együtt viszont melegszik a levegő, vasárnap akár 17 Celsius-fok is lehet

- derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat által az MTI-hez csütörtökön eljuttatott országos középtávú előrejelzésből.

Pénteken kezdetben délen és keleten még eső, havas eső is előfordulhat, de délután számottevő csapadék már nem várható. Délen, délkeleten estig felhős marad az ég, másutt egyre többfelé kisüt a nap. Többfelé megélénkül, néhol megerősödik a szél. A legalacsonyabb hőmérséklet mínusz 2 és plusz 3 fok között, a legmagasabb hőmérséklet plusz 4 és 8 fok között valószínű.

Szombaton kezdetben kevés lesz a felhő, de délutántól ismét megvastagszik a felhőzet. Késő délután, este főként a Dunántúlon valószínű eső, zápor. A leghidegebb órákban mínusz 3 és plusz 2 fok között alakul a hőmérséklet, napközben plusz 5-10 fokig melegszik a levegő.

Vasárnap is felhős idő várható, de napközben csapadék nem valószínű. A minimumhőmérséklet 0 és plusz 5, a maximumhőmérséklet általában 11 és 17 fok között alakul - olvasható az előrejelzésben.

Címkék: időjárás

Ezek érdekelhetnek még

2025. Július 03. 07:34, csütörtök | Belföld

Mávinform: hosszabb a menetidő a győri fővonalon

Késésekre kell számítani kedd délután a győri vasúti fővonalon, ahol egy műszaki hibás vonat okozott fennakadást.

2025. Július 03. 07:32, csütörtök | Belföld

Orbán Viktor: a kormány elfogadta a 3 százalékos otthonteremtési hitelprogramot

A kormány elfogadta a 3 százalékos otthonteremtési hitelprogramot, az új támogatást mindenki igénybe veheti, aki az első saját lakását vagy házát szeretné megvenni -

2025. Július 03. 07:31, csütörtök | Belföld

Szijjártó Péter: a határ a csillagos ég Magyarország és az Egyesült Államok kapcsolatában

Az elmúlt hónapok során sikerült megteremteni az amerikai-magyar kapcsolatok új aranykorának stabil alapjait, Donald Trump elnök hivatalba lépése óta a barátság felváltotta a kioktatást, a vádaskodást és a megbélyegzést

2025. Július 02. 07:51, szerda | Belföld

Száz mozdonyt szerez be a MÁV 2026 végéig, ebből harminc már megérkezett

Jövő év végéig összesen 100 korszerű mozdonnyal bővül a MÁV személyszállítási flottája, ebből már 30 megérkezett és közülük 24 forgalomba is állt