Városlista
2026. június 16, kedd - Jusztin

Hírek

2017. Június 15. 07:41, csütörtök | Belföld
Forrás: mti

Továbbra is sokan tartoznak tartósan az adóhatóságnak

Továbbra is sokan tartoznak tartósan az adóhatóságnak

Továbbra is sok magánszemély és egyéni vállalkozó tartozik tartósan a Nemzeti Adó- és Vámhivatalnak (NAV) - derül ki a NAV honlapján közzétett adatokból.

Március végén 3119 magánszemély és egyéni vállalkozó tartozott - egyenként - több mint 10 millió forinttal, 180 napon keresztül folyamatosan az adóhatóságnak, közülük 2338 magánszemély, 751 egyéni vállalkozó, 30 pedig lakcím nélküli adózó volt. Együttes adósságuk a 10 millió forintos küszöbértékkel számolva 31,19 milliárd forintra rúg, valóságos tartozásuk azonban ennél nagyobb, hiszen vannak, akiktől ennek a többszörösét követeli a NAV.

Az adóhatóság negyedévente teszi közzé a tartós adósok listáit, amelyek magánszemélyek esetében csak az adózó nevét és címét, egyéni vállalkozók esetében a székhelyet és az adószámot tartalmazzák, a fennálló tartozás összegét nem ismertetik.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 16. 09:00, kedd | Belföld

OGY - Nagy Imrére és mártírtársaira emlékezik a parlament

Nagy Imre miniszterelnök és mártírtársai 1989-es újratemetésének napjára emlékezik kedden az Országgyűlés, amely megvitatja az európai uniós forrásokhoz való hozzáférés érdekében szükséges egyes törvények módosítását.

2026. Június 16. 07:16, kedd | Belföld

Orbán Viktor szerint abszurd, hogy a sejtetések és a sugalmazások miatt minket gondolnak korruptnak

Miközben bűnözők támogatják a Tiszát, aközben a sejtetések meg a sugalmazások miatt minket gondolnak korruptnak, ez a helyzet abszurditása - mondta a volt miniszterelnök az Indexnek adott, hétfő este publikált interjújában.

2026. Június 15. 13:00, hétfő | Belföld

Kármán András: a kormány nyilvánosságra hozza a helyreállítási tervet

Nyilvánosságra hozza Magyarország helyreállítási tervét a következő napokban a kormány, amely az európai uniós források hazahozatalának feltétele.