Hírek
2020. Május 21. 11:01, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti - fotó: facebook.com/szijjarto.peter.official/
Újabb átkelő nyílt meg a magyar-román határon
Újabb átkelő nyílt meg a magyar-román határon csütörtök reggel, ezúttal Nyírábrány és Érmihályfalva között - közölte a külgazdasági és külügyminiszter a Facebook-oldalán.
Szijjártó Péter azt írta, szerdán sikerre vezettek a kétoldalú határrendészeti egyeztetések, így reggel 6 órától újabb - már a tizenegyedik - átkelőhely nyílt újra Románia és Magyarország határán.
Az átkelőt a két ország állampolgárai használhatják a kishatárforgalom szabályai szerint.
"Tasó László képviselőtársam kitartó lobbizásának köszönhetően a környékben élőknek ezentúl nem kell hosszú kerülőt tenniük, ha át akarnak menni a határ túloldalára" - jelezte Szijjártó Péter.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 25. 19:00, csütörtök | Belföld
Hőség - Harmadfokú hőségriasztást rendelt el a tisztifőorvos szombattól
A várható extrém meleg miatt harmadfokú hőségriasztást rendelt el a tisztifőorvos szombattól;
2026. Június 25. 08:39, csütörtök | Belföld
Őrizetbe vették Fonyód volt fideszes polgármesterét
Különösen nagy vagyoni hátrányt okozó hűtlen kezelés bűntettének gyanúja miatt indított eljárást a rendőrség Fonyódon.
2026. Június 25. 07:00, csütörtök | Belföld
Hőség - Magyar Péter: kormányrendeletet fogadtunk el a védelmi tevékenység összehangolására
A hőségriadó miatti védelmi tevékenység összehangolására kormányrendeletet fogadott el a kabinet
2026. Június 24. 19:55, szerda | Belföld
Kapitány István: a kormány az energiafüggetlenség és ellátásbiztonság erősítésén dolgozik
A kormány Magyarország energiafüggetlenségének és ellátásbiztonságának erősítésén dolgozik tisztább, biztonságosabb és fenntarthatóbb energiával - mondta szerdai videóüzenetében Kapitány István.
