Hírek
2016. Augusztus 31. 12:56, szerda |
Belföld
Forrás: kép:online-kalkulator.hu, hír: mti.hu
Vadászkamara: a kötelező tagság segít betartatni a szabályokat
A kötelező tagság előírásával az Országos Magyar Vadászkamara sokkal hatékonyabban be tudja tartatni az etikai és a jogszabályokat - mondta a kamara elnöke az M1 aktuális csatorna szerdai műsorában.
Jámbor Lászlót azzal kapcsolatban kérdezték, hogy hétfőn benyújtották az Országgyűlésnek az Országos Magyar Vadászkamaráról szóló törvénymódosító javaslatot, amely kötelező vadászkamarai tagságot írna elő 2017. január elsejétől mind a hivatásos, mind a sportvadászok számára.
Az elnök elmondása szerint a kamara szervezettsége jelenleg 99 százalék fölötti, tehát a 63 ezer vadász anélkül is kamarai tag, hogy ez kötelező lenne.
Ugyanazoknak a nagyon szigorú - szakmai, egészségügyi, fegyverismereti, etikai - elvárásoknak kell megfelelniük a hivatásos és a hobbivadászoknak is, ezért eddig is egységesnek kellett volna lennie a szabályozásnak - tette hozzá.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 13. 16:00, szombat | Belföld
Vitézy Dávid: megújul a MÁV+ app
Megújul a MÁV+ app: egyszerűbb utazástervezés, könnyebb nemzetközi jegyvásárlás - közölte a közlekedési és beruházási miniszter pénteken a Facebook-oldalán.
2026. Június 13. 14:00, szombat | Belföld
Németh Zsolt bírálta a Fidesz EU ellenes politikáját
Németh Zsolt: a Fidesz-kormány \"túltolta\" az Európa-ellenes politikát, a pártnak vissza kell térnie a polgári irányhoz.
2026. Június 13. 13:00, szombat | Belföld
Meteorológia: a jövő héten megérkezik az első tartósabb kánikula
Míg a jelenlegi hőmérséklet inkább a májust idézi, a jövő héten megérkezik az első tartósabb kánikula - írta a HungaroMet Zrt. a Facebook-oldalán pénteken.
2026. Június 13. 09:00, szombat | Belföld
Nemsokára érvényüket vesztik a régi személyi igazolványok
Ezt érdemes észben tartani. 2000 előtt kiállított személyigazolványok 2026. augusztus 3-án lejárnak. A csere ingyenes, de időben érdemes intézni.
