Hírek
2011. Augusztus 22. 07:41, hétfő |
Belföld
Forrás: OrientPress
Vérvizsgálattal szűrhető lesz a petefészekrák

Egy friss kutatás eredményei szerint a jövőben lehetséges lehet a petefészekrákot már korai stádiumban szűrni.
A tudósok ugyanis olyan biológiai markereket fedeztek fel a vérben, amelyek kizárólag azoknak a nőknek a szervezetében vannak jelen, akiknél már kialakult az elváltozás.
A petefészekrákot a jelenleg rendelkezésre álló eszközökkel lehetetlen már korai stádiumban kimutatni, ami miatt a tumort az orvosok csak akkor veszik észre, amikor az már teljesen kifejlődött, ez azonban jelentősen rontja a túlélési esélyeket - írja a Cancer Epidemiology, Biomarkers & Prevention.
A legfrissebb kutatások azonban bizakodásra adnak okot: egy olyan antitestet fedeztek fel ugyanis a tudósok, amely kizárólag a beteg nők vérében van jelen, illetve kis számban azokéban, akik valamilyen meddőségi problémával küzdenek. Nem jelenik meg azonban az egészségeseknél, és azoknál, akiknek a petefészkén egyéb, nem rákos daganat található.
Ezek az eredmények kiemelten fontosak, mert ezeknek köszönhetően felcsillant a remény, hogy a nem is olyan távoli jövőben az orvosok már egy egyszerű vérvizsgálattal is szűrhetik majd a petefészekrákot - és ami még fontosabb: korai szakaszban is észlelhetik a betegséget - mondta dr. Judith Luborsky.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2025. Október 14. 19:53, kedd | Belföld
Startra készek a turisztikai hitelek
5 egyszerű lépésben, maximum 15 napos ügyintézési határidővel juthatnak kedvező kamatozású hitelhez a turisztikai ágazat szolgáltatói. Október15-től két termék lesz elérhető.
2025. Október 14. 07:16, kedd | Belföld
Az OTP és a magyar állam közösen újítja fel a gödöllői kastélyt
A 20. század nem a mecénások évszázada volt a magyar műemléktörténetben, de ez a korszak most véget ért.
2025. Október 14. 07:14, kedd | Belföld
Orbán Viktort dicsérte Donald Trump
Orbán Viktor egy nagyszerű vezető - jelentette ki Donald Trump amerikai elnök hétfőn az egyiptomi Sarm-es-Sejkben rendezett békekonferencián.
2025. Október 14. 07:08, kedd | Belföld
Orbán Viktor: ha nincs tárgyalás, nincs béke
Ha nincs tárgyalás, nincs béke - írta Orbán Viktor miniszterelnök hétfő este a Facebookon közzétett bejegyzésében.