Hírek
2011. Július 01. 14:41, péntek |
Belföld
Forrás: HírTV
Visszafordítható a 2-es típusú cukorbetegség

8 hét alatt visszafordítható a 2-es típusú, vagyis a nem inzulinfüggő cukorbetegség brit szakemberek kutatásai szerint. Módszereiket elsőként önkénteseken próbálták ki, az eredmények biztatóak. A kutatásvezető azonban nem javasolja, h
Alacsony kalóriatartalmú étrenden kellett élniük a kísérletben résztvevőknek, közülük heten 3 hónap elteltével teljesen tünetmentesek voltak.
Az úgynevezett 2-es típusú diabétesz felnőtt korban jelenik meg. Legfőbb oka az elhízás, a rossz étrend, illetve a mozgásszegény életmód. Emiatt a hasnyálmirigy inzulintermelése elégtelen lesz, és megemelkedik vércukorszint. Ezt fordították meg a most alkalmazott eljárással. „Az inzulintermelő sejtek a zsírleadással egy időben kezdenek működni, és 8 hét diéta után az inzulintermelő sejtek újra normálissá váltak” – fogalmazott Roy Taylor, a newcastle-i egyetem professzora.
A mágneses rezonanciás vizsgálatok kimutatták, hogy a betegek hasnyálmirigyének zsírtartalma 8 százalékról a normálishoz közelebb lévő 6 százalékra csökkent. De a szakemberek a kockázatok miatt nem mindenkinek ajánlják az eljárást. „Aki érdeklődik ezután a diéta után, annak el kell mennie az orvosához, hogy vajon ez megfelelő-e neki. Drasztikus, alacsony kalóriájú a diéta, ezért orvosi felügyelet nélkül nem lehet alkalmazni” – nyilatkozta Libby Dowling, a Diabetes UK szóvivője.
A teszt ideje alatt a résztvevők csak diétás italt és keményítőt nem tartalmazó zöldségeket fogyaszthattak, mindössze napi 600 kalória energiatartalommal. (da)
hírTV
Ezek érdekelhetnek még
2025. Május 02. 09:50, péntek | Belföld
Agrometeorológia: nagy szükség lenne a májusi esőre
Az Alföldön és a Kisalföldön nagy területen száraz a talaj, ezért rendkívül nehezen kel a vetés; a jövő hét elején ugyan a lehűlés mellett érkezik több-kevesebb csapadék, de területi eloszlása ismét egyenetlennek ígérkezik
2025. Május 02. 09:49, péntek | Belföld
Idén már 21 kutyabarát strand és fürdetőhely várja országszerte a kutyásokat
Gyarapodott a hazai kutyabarát strandok száma: tíz éve csak 8, idén már 21 kutyabarát strand és fürdetőhely várja országszerte a kutyásokat, ami jól mutatja a kutyabarát helyek iránti igény jelentős növekedését
2025. Május 02. 09:48, péntek | Belföld
Folytatódik a nyárias idő a hétvégén, de vasárnap már lehetnek záporok
Folytatódik a napos idő május első hétvégéjén, szombaton akár 31 Celsius-fok is lehet.
2025. Május 02. 09:44, péntek | Belföld
Orbán Viktor szerint az Európai Unió miatt teljesít továbbra is rosszul a magyar gazdaság
Nem akarok feladni egyetlen célt sem, amit 2025-re kitűztünk, ezért van az, hogy - bár tudatában voltunk a várható növekedési adatnak -, a parlamentben mégis elfogadtuk Európa legnagyobb adócsökkentési programját